Polskie Radio

Rogowska oddała tyczkę fundacji Skolimowskiej

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 19:52
Mistrzyni Europy w skoku o tycze, Anna Rogowska przekazała Fundacji Kamili Skolimowskiej swoją tyczkę, na której wyskakała swoje mistrzostwo.

Zawodniczka nie obawia się jednak, że teraz zabraknie jej tyczek na mistrzostwa świata.

Z Kamilą byłam bardzo blisko. Była to wspaniała osoba, a jej fundacja pomaga wielu sportowcom. Cieszę się, że przekazana tyczka pomoże niektórym z nich wrócić do zdrowia.

Złotą tyczkę Anny Rogowskiej kupiła firma Herbapol. Prezes Roman Górny uważa, że to świetny zakup.

- Ta tyczka jest absolutnie wyjątkowym przedmiotem. Powiesimy ją w naszej centrali w Warszawie - zapowiada prezes Herbapolu.

Pani Teresa Skolimowska, mama Kamili liczy na każdy grosz, który wpłynie na konto fundacji. Dzięki tyczce Anny Rogowskiej, Fundacja wzbogaciła się o ponad dwa tysiące złotych.

Pomagamy młodym sportowcom, którzy po kontuzji chcieliby wrócić do uprawiania ukochanej dyscypliny. Dzięki Pani Anne możemy pomóc kolejnym. Niestety jeszcze nie wszystkim możemy pomóc - mówi mama Kamili Skolimowskiej.

Fundacja Kamili Skolimowskiej działa od grudnia 2010 roku.

 

pk

Czytaj także

Lekkoatletyczne HME: Rogowska bez problemów w finale

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2011 12:47
Anna Rogowska (SKLA Sopot) bez problemów awansowała do niedzielnego finału skoku o tyczce 31. lekkoatletycznych mistrzostw Europy w paryskiej hali Bercy. Do finału biegu na 3000 m zakwalifikowała się Lidia Chojecka (Warszawianka).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pyrek i Rogowska czują oddech poważnej rywalki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 07:25
Anna Rogowska i Monika Pyrek to nie jedyne polskie tyczkarki, które chcą wystąpić na igrzyskach olimpijskich w Londynie. O miejsce w reprezentacji chce powalczyć również Anna Olko.
rozwiń zwiń