X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Z polskiej armii uciekają specjaliści

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2011 07:56
W zeszłym roku padł rekord odejść żołnierzy z armii, w tym będzie podobnie. Problem zaczęło dostrzegać Ministerstwo Obrony Narodowej, które stara się mu przeciwdziałać.
Ćwiczenia polskich żołnierzy
Ćwiczenia polskich żołnierzyFoto: GARY L. KIEFFER/Wikimedia Commons/CC

W 2010 roku z wojska odeszło około 6 tysięcy żołnierzy. Od stycznia do czerwca tego roku liczba wypowiedzeń wyniosła prawie 3 tysiące - informuje "Rzeczpospolita".

Jeżeli liczba odejść się nie zmniejszy to według ekspertów armii może grozić m.in. kłopot z wypełnieniem limitu liczebności wojska. - Problem nie w tym, że będą wakaty. Ale zabraknie żołnierzy, którzy w razie zagrożenia będą walczyć. Będziemy mieli armię generałów, bo tych nigdy nie zabraknie, i żółtodziobów - uważa ekspert wojskowy Janusz Walczak.

O ile jednak w zeszłym roku MON problem bagatelizował, to w tym prowadzi akcję zatrzymywania odchodzących żołnierzy. Już 200 z nich wycofało po działaniach resortu swoje wypowiedzenia. MON, między innymi, uspokaja wojskowych co do zmian w systemie emerytur mundurowych.

Eksperci uważają jednak, że to tylko chwilowy sukces. - By odwrócić tę tendencję trzeba ogromnej pracy. Dziś nie sądzę, by udało się to naprawić - uważa Stanisław Wziątek, przewodniczący Sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

IAR,PAP,kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Armia oszczędza na szkoleniu żołnierzy

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2011 06:33
Wojsko zrezygnowało z wysyłania żołnierzy na szkolenie, organizowane przez producenta rosomaków, czyli Wojskowe Zakłady Mechaniczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie powinno być polskie wojsko w najbliższych latach?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2011 06:36
Zagrożenia dla Polski pochodzą spoza Europy - tak wynika ze "Strategicznego przeglądu obronnego" (SPO), opracowanego w MON dokumentu kluczowego dla rozwoju armii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czołgiści na start. Trwają największe zawody w WP

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 14:36
Ich głównym celem jest ocena zdolności bojowych pododdziałów wojsk pancernych i zmaechanizownych.
rozwiń zwiń