X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
emerytury mundurowe

Funkcjonariusze SB przeciwko ustawie dezubekizacyjnej

Media informują, że w konsekwencji ustawy dezubekizacyjnej ponad 8 tysięcy odwołań byłych funkcjonariuszy SB wpłynęło do Sądu Okręgowego w Warszawie. Ta liczba ciągle wzrasta – sędziowie informują, że takich odwołań może być dużo więcej. Istnieje ryzyko paraliżu sądu. O pozwach funkcjonariuszy SB mówili w audycji Gorący Temat politolog Andrzej Anusz i Maciej Kożuszek z „Gazety Polskiej Codziennie”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo komunizm PRL emerytury mundurowe

"Chcemy zasypywać podziały w społeczeństwie"

- "Wolni i Solidarni" to dewiza "Solidarności Walczącej". Chcemy być czynnikiem, który będzie zasypywać coraz głębsze podziały w społeczeństwie. Nasze poglądy nie mogą być takie same jak poglądy partii rządzącej i mojego syna. Chcemy być twórczą opozycją, bowiem taka Polsce jest potrzebna – powiedział w audycji Jeden na Jednego Kornel Morawiecki, lider Wolnych i Solidarnych.
Zobacz więcej na temat:  Solidarność Walcząca Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki PRL służba bezpieczeństwa emerytury mundurowe emerytura Donald Tusk POLSKA

"Funkcjonariusze SB w ogóle nie powinni otrzymywać emerytur"

W sobotę przed Sejmem odbyła się manifestacja, z udziałem m.in. Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP, przeciwko tzw. ustawie dezubekizacyjnej. – Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa, którzy pracowali w organizacji przestępczej, bo tak trzeba to nazwać, w ogóle nie powinni otrzymywać emerytur – mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski, były opozycjonista.
Zobacz więcej na temat:  służba bezpieczeństwa emerytury mundurowe emerytura Adam Borowski PRL komunizm Dorota Kania POLSKA

"Marszałek Sejmu powinien dążyć do rozwiązania sporu"

Sejm ujawnił nagranie z posiedzenia 16 grudnia 2016 roku, z kamery bezpieczeństwa, administrowanej przez Straż Marszałkowską. Dwugodzinne nagranie rozpoczyna się od momentu inauguracji przeniesionego z Sali Plenarnej posiedzenia. Nie zarejestrowano dźwięku. – Na Sali Kolumnowej były osoby, które posłami bez wątpienia nie są. Oczekujemy, że dowiemy się, jak zostały wpuszczone na salę obrad – mówił Marek Sowa z Nowoczesnej w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Nowoczesna KOD Mateusz Kijowski Sejm Platforma Obywatelska PiS Marek Kuchciński budżet Polski emerytury mundurowe

"Głosowanie nad ustawą budżetową było zgodne z prawem"

– Głosowanie nad ustawą budżetową jest ważne, nie ma powodów, by zostało powtarzane. Wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z regulaminem Sejmu i konstytucją – mówił Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak polityka MSWiA PiS policja straż pożarna straż graniczna budżet Polski wiek emerytalny w Polsce Sejm Platforma Obywatelska Marek Kuchciński emerytury mundurowe

Protest także w święta? "Opozycja jest w kropce"

– Okres przedświąteczny nie jest dobry na radykalną akcję opozycji – mówił w Debacie Poranka dr Andrzej Anusz, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Polskim Radiu 24 o przyszłości konfliktu na linii opozycja-rząd mówił również publicysta Janusz Rolicki i Adrian Stankowski z "Gazety Polskiej Codziennie".
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 PiS Jarosław Kaczyński emerytury mundurowe komunizm Adrian Stankowski Janusz Rolicki Andrzej Anusz

"Opozycja chce zdelegalizować legalną władzę"

We wtorek kierownictwo PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i marszałek Sejmu Marek Kuchciński, wzięli udział w nabożeństwie maryjnym na Jasnej Górze. Modlono się o zwycięstwo prawdy i bezpieczną przyszłość naszej ojczyzny. – Za sprawą opozycji weszliśmy na taki pułap emocji, na którym może dojść do dramatycznych wydarzeń – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Jan Żaryn, senator Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Jan Żaryn PiS Platforma Obywatelska PSL Senat emerytury mundurowe komunizm Sejm sejm pr24