Polskie Radio

Sara Egwu-James będzie nas reprezentować na Eurowizji Junior 2021

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 10:47
Poznaliśmy reprezentantkę Polski na zbliżającym się konkursie dziecięcej Eurowizji w Paryżu. Jest nią 13-letnia Sara Egwu-James, zwyciężczyni specjalnego wydania "Szansy na sukces".
Sara Egwu-James
Sara Egwu-JamesFoto: Forum / Krzysztof Jarosz

W finałowej rywalizacji o udział w paryskim konkursie Sara pokonała dwoje rówieśników, Marysię Stacherę i Miłosza Świetlika. Przystępując do niedzielnego konkursu, 13-latka nie była anonimowa – kilka miesięcy temu wygrała telewizyjny talent show "The Voice Kids".

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez SARA JAMES (@sara_james_music)

W "Szansie na sukces" Sara zaśpiewała najpierw piosenkę "My Heart Will Go On" z repertuaru Celine Dion, a następnie przygotowany specjalnie na potrzeby konkursu dwujęzyczny utwór "Somebody". Usłyszymy go również 19 grudnia w sali La Seine Musicale w Paryżu, gdzie odbędzie się 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

źródło: YouTube / Junior Eurovision Song Contest

Sara Egwu-James ma szansę pójść w ślady swoich starszych koleżanek, Roksany Węgiel i Viki Gabor, które wygrywały konkurs Eurowizja Junior w latach 2018-2019.

kc

Czytaj także

Viki Gabor: nie uciekam od realnego świata

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 17:49
4 września na rynku ukazała się debiutancka studyjna płyta Viki Gabor "Getaway (Into My Imagination)". Nawiązując do tytułu, wokalistka wyjaśnia, że imagination to jest taki świat muzyczny. Viki Gabor zauważa, że każdy ma coś, co lubi robić. Ona kocha śpiewać i słuchać muzyki. Czasem potrzebuje relaksu i w tym jej świecie może go znaleźć.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finał 18. konkursu Eurowizja Junior. Valentina z Francji wygrała rywalizację

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2020 19:58
Francja zwycięzcą w Eurowizji Junior. Valentina z piosenką "J'imagine" zdobyła łącznie 200 punktów od jury i widzów. Polka Ala Tracz, która wykonała utwór "I'll be standing", z wynikiem 90 punktów zajęła dziewiąte miejsce.
rozwiń zwiń