!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Premiera teledysku do piosenki "I'll be standing" Ali Tracz

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 11:42
23 października miała miejsce premiera teledysku do piosenki reprezentantki Polski na Eurowizję Junior Ali Tracz, zatytułowanej "I’ll Be Standing". Finał konkursu odbędzie się w Warszawie 29 listopada. Słuchacze Polskiego Radia Dzieciom doskonale znają Alę Tracz jako laureatkę I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, w którym nagrodą był udział w nagraniu płyty "Głosem Dziecka vol.1" 
Audio
  • Jak powstawał teledysk do piosenki "I'll be standing". O tym Marta Powałowska. Rozmawiał Patryk Bartoszewski (Popołudnik/Polskie Radio Dzieciom)_23.10.2020.
Okładka singla Ali Tracz I`ll Be Standing
Okładka singla Ali Tracz „I`ll Be Standing”Foto: mat. pras.

Teledysk do tegorocznej piosenki eurowizyjnej to opowieść o sile dziecięcych marzeń i determinacji w dążeniu do ich spełnienia, o czym z wielką mocą śpiewa młodziutka i niezwykle utalentowana Ala Tracz. Klip przedstawia historię młodej zawodniczki, która pomimo trudności uparcie dąży do realizacji własnych marzeń.

Aby zobaczyć teledysk kliknij TU.

Ala Tracz duze.jpg
Sukces Ali Tracz w Polskim Radiu Dzieciom
Ala jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w którym wzięła udział jako 9-latka. Ala będzie reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizja Junior 2020.

W teledysku wystąpiła Natalia Bartnik – nastoletnia polska judoczka, która ma na swoim koncie rolę w nagrodzonym filmie Anny Jadowskiej "Dzikie róże". Dziewczynka nie poddaje się, pomimo porażek jakich doświadcza. Dzięki ciężkiej pracy i wsparciu trenera, Jarosława Maślińskiego udaje jej się wygrać walkę z samą sobą. Ta sportowa opowieść, ilustrująca słowa piosenki Ali Tracz, pozwala jeszcze lepiej zrozumieć przesłanie utworu "I’ll Be Standing": bez względu na to, o jaką dziedzinę życia chodzi, każde marzenie ma szansę się spełnić – trzeba tylko uwierzyć w siebie i nigdy się nie poddawać!

"I'll Be Standing" w moim tłumaczeniu to historia opowiadająca losy młodziutkiej dziewczyny (niemal rówieśniczki Ali), która swoją determinacją, pracowitością i wiarą w marzenia osiąga wyznaczony przez siebie cel. Filozofia judo propaguje pewien uniwersalizm, prawdziwą wartością jest nie tyle osiągnięty cel (po zdobyciu szczytu na górze wyłaniają się kolejne do zdobycia), co sama droga, którą przebywa człowiek w procesie  samodoskonalenia i rozwoju – tak o teledysku mówi reżyser, Pascal Pawliszewski. 

Reżyserem i autorem scenariusza teledysku jest młody, uznany w środowisku muzycznym Pascal Pawliszewski, który stworzył również teledysk do utworu "Superhero" Viki Gabor, ubiegłorocznej reprezentantki Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior. Za tę realizację został wyróżniony nominacją do prestiżowej nagrody Fryderyka. Klip "I’ll Be Standing" to dojrzałe spojrzenie na dzieciństwo – szczególny czas, w którym dzieci odnajdują swoje pasje, odnoszą pierwsze sukcesy, ponoszą porażki.  
Twórcami muzyki i słów do utworu "I’ll Be Standing" są znani i cenieni muzycy: Andrzej Gromala (Gromee)  i Sara Chmiel-Gromala

Biogram Ali Tracz:
Ala Tracz ma 10 lat. Mieszka we wsi Stojeszyn Pierwszy w województwie lubelskim z rodzicami, siostrą i kotką Lili. Kocha taniec i podróże. Reprezentując Polskę
w międzynarodowych konkursach muzycznych, odwiedziła Maltę, Bułgarię i Włochy. Ala uwielbia sport, szczególnie jazdę na rolkach, elektrycznej deskorolce, hulajnodze, rowerze oraz wspinaczkę linową. Ostatnio odkryła nową pasję – jazdę konną. 

Ala uczestniczyła w programie "The Voice Kids", a także w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom, którego została laureatką. W maju, w duecie z siostrą, wydała swój pierwszy singiel. We wrześniu wzięła w programie "Szansa na sukces. Eurowizja Junior 2020", który był krajowymi eliminacjami do konkursu Eurowizji Junior. Wygrała z piosenką "I’ll Be Standing". 29 listopada będzie reprezentować Polskę podczas finału konkursu
w Warszawie. 

Biogram Pascala Pawliszewskiego:
Pascal Pawliszewski jest reżyserem i autorem scenariuszy teledysków topowych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Współpracuje z uznanymi polskimi wytwórniami muzycznymi, takimi jak: Warner, Sony, Universal, Agora oraz gwiazdami m. in.: Lady Pank, Marylą Rodowicz, Anią Dąbrowską, Piotrem Cugowskim, Małgorzatą Ostrowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Michałem Bajorem, Roxi Węgiel, Viki Gabor, Zuzą Jabłońską, Natalią i Pauliną Przybysz, Melą Koteluk, Martą Gałuszewską, Anną Marią Jopek, Anną Wyszkoni. W swoim portfolio ma także filmy reklamowe i digitale dla takich marek jak: Disney, Decathlon, Opel, Toyota, The World Games, Medtube, Orange, NFM. Współpracuje także z największymi stacjami telewizyjnymi. 

[informacja prasowa]

Każdego tygodnia Polskie Radio Dzieciom emituje ponad 100 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam!
Dostępna w Internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

jo


Zobacz także
Czytaj także

Ala Tracz - laureatka Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom i jej szanse na bycie reprezentantem w Eurowizji Junior

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2020 17:39
Na kilka dni przed niedzielnymi (27.09) polskimi eliminacjami do XVIII Eurowizji Junior 2020 porozmawialiśmy z Alą Tracz, która w najbliższą niedzielę, jako jedna z trzech finalistek będzie zmagać się o szansę reprezentowania Polski w tym konkursie. Jakie emocje towarzyszą małej artystce? Jak przygotowuje się do swoich występów? I jak wspomina udział w I Konkursie Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom w 2019 roku? O to Marta Powałowska zapytała podczas telefonicznej rozmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ala Tracz na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 11:59
Ala Tracz, reprezentantka Polski na XVIII Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci, jest laureatką I Konkursu Dziecięcych Talentów Polskiego Radia Dzieciom. - Trema na pewno będzie… Ale zawsze mi przechodzi, kiedy zaczynam śpiewać -  mówi Ala Tracz w wywiadzie, jakiego udzieliła Polskiemu Radiu Dzieciom już jako reprezentantka Polski na Eurowizję Junior 2020. 
rozwiń zwiń