Polskie Radio
Section05
Zbigniew Zegler

Alicja Janosz prezentuje nowy singiel pt. "Puść"

- "Puść" to jest kierunek, który już wiele lat we mnie kiełkował. Nigdy nie miałam odwagi, aby za tym pójść. Teraz tak się zdarzyło, że od początku pandemii koronawirusa, kiedy byłam zamknięta w domu, zaczęłam się zagłębiać w siebie, w to, co czuję, kim jestem, czego potrzebuję, czego chcę a czego nie - powiedziała piosenkarka w audycji "Muzyczna Jedynka".
Zobacz więcej na temat:  Alicja Janosz Zbigniew Zegler MUZYKA

Golec uOrkiestra kolęduje z Janem Pawłem II. "To było dla nas wielkie wyzwanie"

- Papież miał bardzo donośny, mocny i dźwięczny głos. Wybraliśmy kolędy, które śpiewane są przez Jana Pawła II - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o najnowszym albumie Łukasz Golec. Bracie Golcowie nagrali wyjątkowy koncert "Kolędowanie z Janem Pawłem II", w którym wykorzystano archiwalne nagrania z Watykanu. W jaki sposób udało się je zdobyć?
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Zegler Paweł Golec Łukasz Golec Jan Paweł II Muzyczna Jedynka kolędy

Kombii życzy "Białych Świąt". Skawiński: tekst od razu mi podpasował

- W tekście tej piosenki jest też ślad obecnych czasów. Gdy śpiewam o aniołach, że nas chronią, jest to takie lekkie mrugnięcie okiem w kierunku służby zdrowia i aniołów nie tych z nieba, tylko tych z ziemi - mówi lider zespołu Kombii Grzegorz Skawiński. Czy utwór "Białe Święta" okaże się hitem zbliżającego się Bożego Narodzenia?
Zobacz więcej na temat:  Kombii Zbigniew Zegler Muzyczna Jedynka Grzegorz Skawiń„ski

Muzyka stworzona wyłącznie z dźwięków zwierząt i ludzi

W 2015 roku Kacper rzucił Bogdanowi wyzwanie: "Wymyślmy nowy gatunek muzyczny”. Ojciec nie zbagatelizował pragnień syna i tak rozpoczęli żmudny proces poszukiwań i niezliczonych improwizacji. Kilka lat później przekonujemy się, że ten absurdalny, bezczelny pomysł stał się faktem. Kondraccy stworzyli muzykę wyłącznie z dźwięków zwierząt i ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Bogdan Kondracki Zbigniew Zegler zwierzęta MUZYKA

Lider Bielizny i Czarno Czarnych z nowym projektem. Jarek Janiszewski jako Doktor Swing

Jarek Janiszewski porównuje się do surfera, który porusza się po różnych sferach obyczajowości. - Czasami są to rzeczy proste, banalne, wesołkowate, ale czasami dźwięki nastrajają mnie refleksyjnie - przyznaje muzyk. Jego zdaniem, okres pandemii jest doskonałym czasem, aby zastanowić się nad kondycją człowieczego losu i zadać sobie kilka prostych, nieskomplikowanych pytań. Tak jak w "Czarnym tangu".
Zobacz więcej na temat:  czarno czarni Zbigniew Zegler