Polskie Radio
Section05
Zbigniew Zegler

Zakopiańska Wiosna Jazzowa w Jedynce. Marcin Kusy: program będzie różnorodny

Miłośników jazzu czekają trzy dni wyjątkowych wrażeń muzycznych podczas Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej. Program 1 Polskiego Radia będzie transmitował m.in. koncerty Siergieja Wowkotruba i jego zespołu Gypsy Swing Quartet oraz Wojciech Gogolewski Trio. - Zadbaliśmy o to, żeby ten program był różnorodny - mówi Marcin Kusy, dyrektor Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Marcin Kusy Zakopane Zbigniew Zegler

Sonia Maselik: moje piosenki dojrzewają razem ze mną

- Bardzo długo zastanawiałam się, jak chcę, żeby moja muzyka teraz brzmiała. Potrzebowałam troszkę czasu na wytchnienie i przemyślenie tego, co tak naprawdę chcę śpiewać. Wydaje mi się, że singiel "Tylko tu" jest odzwierciedleniem takiej dojrzalszej wersji mnie jako kobiety - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Sonia Maselik, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Zbigniew Zegler MUZYKA premiera

Zbigniew Zegler zaprasza na "Muzyczną Jedynkę"

Po wczorajszej opowieści Marka Dutkiewicza o "Chodź, pomaluj mój świat" 2 Plus 1, w piątek w "Muzycznej Jedynce" zapraszamy na spotkanie z Patrycją Markowską, która - wraz z Natalią Kukulską, Tomsonem i Marcinem Sójką - wykonuje nową wersję tej piosenki w hołdzie bohaterskim obrońcom ukraińskich miast. Poza tym spróbujemy ustalić, na jakim etapie są przygotowania do wydania nowej płyty Patrycji i czego możemy się po niej spodziewać. 
Zobacz więcej na temat:  piosenka album Zbigniew Zegler