Polskie Radio
Section05
Zbigniew Zegler

Stanisława Celińska: przytulanie pozwala równoważyć szerzące się zło

- W tych czasach, gdy do pandemii dołączyła jeszcze wojna, tak naprawdę niewiele możemy zrobić. Możemy się tylko do siebie przytulić, czyli mnożyć dobro, żeby to dobro w jakiś sposób zrównoważyło to zło, które coraz bardziej szerzy się na świecie - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Stanisława Celińska dzień po premierze swojej najnowszej płyty pt. "Przytul".
Zobacz więcej na temat:  Stanisława Celińska Zbigniew Zegler płyta MUZYKA

Zakopiańska Wiosna Jazzowa w Jedynce. Marcin Kusy: program będzie różnorodny

Miłośników jazzu czekają trzy dni wyjątkowych wrażeń muzycznych podczas Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej. Program 1 Polskiego Radia będzie transmitował m.in. koncerty Siergieja Wowkotruba i jego zespołu Gypsy Swing Quartet oraz Wojciech Gogolewski Trio. - Zadbaliśmy o to, żeby ten program był różnorodny - mówi Marcin Kusy, dyrektor Jedynki.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Marcin Kusy Zakopane Zbigniew Zegler

Sonia Maselik: moje piosenki dojrzewają razem ze mną

- Bardzo długo zastanawiałam się, jak chcę, żeby moja muzyka teraz brzmiała. Potrzebowałam troszkę czasu na wytchnienie i przemyślenie tego, co tak naprawdę chcę śpiewać. Wydaje mi się, że singiel "Tylko tu" jest odzwierciedleniem takiej dojrzalszej wersji mnie jako kobiety - mówiła w "Muzycznej Jedynce" Sonia Maselik, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.
Zobacz więcej na temat:  piosenka Zbigniew Zegler MUZYKA premiera