Polskie Radio

Plejada gwiazd na letnim festiwalu w Hyde Parku

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 14:32
Elton John, Eagles, Adele, Pearl Jam i Duran Duran - ten imponujący zestaw gwiazd światowej muzyki pojawi się na przyszłorocznym festiwalu British Summer Time w londyńskim Hyde Parku. Wracająca po rocznej przerwie impreza odbędzie się na przełomie czerwca i lipca.
Adele
AdeleFoto: Simon Emmett / mat. promocyjne Sony Music Polska

Lista wykonawców przyszłorocznego BST wciąż uaktualniana jest o kolejnych artystów. Właśnie dołączył do nich pochodzący z Alabamy zespół Little Big Town, grający muzykę country. Amerykanie zagrają w Hyde Parku 26 czerwca, rozgrzewając publiczność przed gwiazdami wieczoru: duetem Robert Plant & Alison Krauss i zespołem Eagles, dla którego londyński koncert będzie zwieńczeniem krótkiego, bo obejmującego zaledwie pięć występów, tournée po Europie.

Nie mniej ciekawie zapowiadają się inne dni festiwalu, który w 2022 roku będzie rozłożony na trzy letnie weekendy. 24 czerwca zaśpiewa Elton John, gwiazdą pierwszego lipcowego weekendu będzie Adele, zaś tydzień później fani będą mieli okazję tego samego dnia podziwiać na scenie dwie legendy rocka: zespoły Pearl Jam i Pixies. W koncercie zamykającym festiwalowy program, 10 lipca, zagrają Duran Duran oraz Nile Rodgers wraz z grupą Chick.

Kylie Minogue na British Summer Time 2015, źródło: YouTube / Kylie Minogue 

Na tym z pewnością nie skończy się lista wykonawców British Summer Time 2022. Odbywająca się od 2013 roku impreza za każdym razem gościła kilkudziesięciu artystów, wśród których były takie sławy, jak The Rolling Stones, Bon Jovi, Phil Collins czy Eric Clapton. W 2019 roku gwiazdami BST byli m.in. Celine Dion, Barbra Streisand i Stevie Wonder. Ubiegłoroczną edycję odwołano ze względu na pandemię.

kc

Czytaj także

Elton John – niezwykła nowa płyta i spektakularny powrót na szczyt

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 16:40
Sir Elton John ma powody do świętowania: jego nowy utwór "Cold Heart" wdrapał się na szczyt brytyjskiej listy przebojów, a w jego ślady ma szanse pójść ukazujący się dziś album "The Lockdown Sessions", nagrany we współpracy z plejadą muzycznych gwiazd.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coldplay w hołdzie grupie Pearl Jam na koncercie w Seattle

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 16:50
Korzystając z obecności w kolebce muzyki grunge, zespół Coldplay dołączył do koncertowego repertuaru utwór "Nothingman", nagrany niegdyś przez formację Pearl Jam.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adele zaśpiewa dwukrotnie w Hyde Parku

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 13:50
Kilkanaście dni po opublikowaniu pierwszej od sześciu lat nowej piosenki "Easy On Me" Adele uraczyła swych fanów kolejną radosną wiadomością: 1 i 2 lipca 2022 roku wokalistka wystąpi na żywo w londyńskim Hyde Parku!
rozwiń zwiń