Polskie Radio

Małgorzata Telmińska, Małgorzata Żochowska i Paweł Pawłowski w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 15:53
Małgorzata Telmińska, Małgorzata Żochowska i Paweł Pawłowski to nowi prowadzący w Polskim Radiu 24. Można będzie ich usłyszeć na antenie stacji już w poniedziałek, 4 marca.
Małgorzata Telmińska, Małgorzata Żochowska i Paweł Pawłowski nowymi prowadzącymi w Polskim Radiu 24
Małgorzata Telmińska, Małgorzata Żochowska i Paweł Pawłowski nowymi prowadzącymi w Polskim Radiu 24Foto: mat.prasowe

Do zespołu Polskiego Radia 24 dołącza Małgorzata Żochowska, u której wszystko zaczęło się od radia. - W akademikach Politechniki Gdańskiej, na której studiowałam ruszało pierwsze, prywatne radio w Trójmieście - ARnet. Od razu weszłam w wir informacji, które pochłonęły mnie na resztę zawodowego życia. Potem było Radio Gdańsk, TVP, ostatnio Radio Zet. Publicystyka, informacja, relacje z najważniejszych wydarzeń, które poruszały świat. Po jednej i po drugiej stronie kamery czy mikrofonu – wspomina.

Uważa, że informacja potrzebuje czasu i przestrzeni i wierzy, że wszyscy chcemy więcej wiedzieć i rozumieć. Zwłaszcza teraz, a eter jest do tego najlepszym narzędziem. Małgorzata Żochowska będzie jedną z prowadzących pasma programowe w Polskim Radiu 24.

Współpracę z Polskim Radiem 24 w poniedziałek, 4 marca rozpoczyna Paweł Pawłowski, który będzie jednym z prowadzących "Rozmowę w Polskim Radiu 24" o godz. 16.35 i 17.35 oraz „Debatę dnia” o godz. 18.00. Jest dziennikarzem i publicystą Wirtualnej Polski i prezenterem programu informacyjnego WP News w Telewizji WP. Do zeszłego roku pracował w RMF FM (na początku jako reporter, następnie prezenter Faktów Sportowych).

Był wysłannikiem stacji na najważniejsze międzynarodowe imprezy sportowe, m.in. mundial w Rosji (2018) oraz w Katarze (2022). Laureat Nagrody Dziennikarzy Małopolski za cykl materiałów interwencyjnych dotyczących nieprawidłowości w krakowskiej hucie. Nominowany do nagrody MediaTory w kategorii DetonaTOR za materiał „Kulisy przetargu na autobusy dla wojska. Kompromitujący błąd szefostwa Autosanu”. Wcześniej związany był z Grupą radiową TIME.

- Cieszę się, że mogę rozpocząć współpracę z Polskim Radiem 24, jednocześnie pozostając dziennikarzem Wirtualnej Polski. Myślę, że radiowa antena będzie znakomitym dopełnieniem mojej aktualnej działalności dziennikarskiej i przyniesie efekty dla widzów i słuchaczy oraz obu redakcji – mówi Paweł Pawłowski.

Małgorzata Telmińska będzie jedną z prowadzących nową audycję "Samo zdrowie" po godz. 19.30 na antenie Polskiego Radia 24. To program, w którym będzie mowa o tym, co ważne, by jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Gośćmi będą lekarze, psychologowie i terapeuci.

– Porozmawiamy o najnowocześniejszych metodach leczenia, profilaktyce, wyzwaniach, przyszłości medycyny i ochronie zdrowia. Bez tematów tabu, czasem z uśmiechem i lekko, ale zawsze zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną – zapowiada Małgorzata Telmińska.

Emisja audycji od poniedziałku do piątku o godz. 19.30. Audycję od poniedziałku do czwartku poprowadzi Małgorzata Telmińska - nowa dziennikarka Polskiego Radia 24, wcześniej związana z TVN 24, a w piątki Artur Wolski – dziennikarz radiowej Jedynki.

Gościem pierwszego wydania, 4 marca, będzie profesor Marzena Dębska - ginekolog położnik, perinatolog. Znakomita specjalistka prowadząca ciąże wysokiego ryzyka, zajmująca się diagnostyką i lecze-niem wad wrodzonych płodu. Od wielu lat wykonująca operacje wewnątrzmaciczne, nagradzana za osiągnięcia w terapii prenatalnej wad serca płodów.

mat. prasowe

Czytaj także

Agnieszka Szydłowska nową dyrektorką radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2024 17:29
Polskie Radio z radością informuje, że Agnieszka Szydłowska została nową dyrektorką Programu Trzeciego. Decyzja ta, to pierwszy krok do odbudowy Trójki jako miejsca, w którym spotykają się najlepsi dziennikarze i wybitni twórcy, a słuchacze mogą liczyć na audycje i rozmowy najwyższej  jakości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Kędziorek nowym dyrektorem radiowej Dwójki. "Z anteną związany jest od 30 lat"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2024 19:52
- Dwójkę tworzą ludzie najbardziej kompetentni w swoich dziedzinach i niezwykle twórczy. Moją największą ambicją jest, abyśmy wspólnie stworzyli warunki do realizacji ich pomysłów i ich wizji - powiedział nowy dyrektor Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jastrzębski nowym szefem portalu Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 18:29
6 lutego na stanowisko zastępcy dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej został powołany Arkadiusz Jastrzębski - dziennikarz, od wielu lat związany z mediami publicznymi oraz portalami internetowymi. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w Polskim Radiu. Nowi dyrektorzy i doradca likwidatora

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2024 19:33
Zmiany w Polskim Radiu. Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Do Polskiego Radia wrócił również Arkadiusz Jastrzębski, który został wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia. Stanowisko doradcy likwidatora objął Marcin Iskra, który zajmie się audytem Spółki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Michał Nogaś wicedyrektorem Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 13:55
Do redakcji Programu 3 Polskiego Radia po ośmiu latach powraca Michał Nogaś. Dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem będzie pełnił funkcję zastępcy redaktorki naczelnej radiowej Trójki Agnieszki Szydłowskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w radiowej Jedynce. Dyrektorką Paulina Stolarek, a zastępcami Magda Szturemska i Jacek Czarnecki

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 13:50
Program 1 Polskiego Radia z nowymi zarządzającymi. Stanowisko redaktorki naczelnej objęła Paulina Stolarek, była redaktorka naczelna Radia Zet. Nowymi wicedyrektorami zostali Magda Szturemska z radiowej Jedynki i Jacek Czarnecki, dotychczas w Radiu Zet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem radiowej Dwójki. Wracają także Adam Suprynowicz i Agata Kwiecińska

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2024 15:02
16 lutego został powołany nowy wicedyrektor radiowej Dwójki. Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk, który jednocześnie będzie dyrektorem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Programu 2, na antenie którego debiutował w 2002 roku. Do Dwójkowego zespołu dołączą także dziennikarze muzyczni - Agata Kwiecińska oraz Adam Suprynowicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzegorz Osiecki dołącza do zespołu "Sygnałów dnia"

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 20:26
Od czwartku, 7 marca do zespołu "Sygnałów dnia" Programu 1 Polskiego Radia dołącza dziennikarz Grzegorz Osiecki, który będzie jednym z prowadzących poranne rozmowy z politykami na antenie stacji.
rozwiń zwiń