X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

26. Międzynarodowy Konkurs Chopinowski dla dzieci i młodzieży w Szafarni

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 11:30
Dźwięki fortepianu zagrane przez młodych, utalentowanych pianistów z całego świata, przez cztery dni rozbrzmiewały w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni. W tegorocznej, 26. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży, wzięło udział 55 uczestników. Najmłodsza z nich miała 6 lat i pochodziła z Korei Północnej.
Audio
  • Posłuchaj rozmowy o tegorocznym konkursie w Szafarni. Z dyrektorem Radia Chopin w audycji ”Muzyczne podróże” w Polskim Radiu Dzieciom, rozmawiała Daria Druzgała.
  • Posłuchaj jak wygląda Międzynarodowy Konkurs Chopinowski widziany z perspektywy samego uczestnika. Rozmowa odbyła się tuż po występie.
  • Posłuchaj relacji Julii Rozbieckiej, reporterki Polskiego Radia Dzieciom z Szafarni.
26. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Na zdjęciu uczestniczka konkursu.
26. Międzynarodowy Festiwal Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Na zdjęciu uczestniczka konkursu.Foto: Tomasz Sieracki

Międzynarodowy Konkurs Chopinowski w Szafarni pozwala na wczesne odkrycie młodych talentów i przyczynia się do propagowania twórczości Fryderyka Chopina oraz polskiej kultury wśród dzieci i młodzieży zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Dworek w Szafarni był miejscem wakacyjnego pobytu i muzycznych inspiracji nastoletniego Fryderyka Chopina. Dziś dla młodych uczestników konkursu może być kluczem do zrozumienia jego muzyki. 

Plakat 26. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży Plakat 26. Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina dla Dzieci i Młodzieży

Muzyczne zmagania młodych pianistów oceniało międzynarodowe jury z Polski, Węgier, Szwajcarii i Niemiec. O tym, jak wyglądają przesłuchania, a także o atmosferze panujacej wśród młodych pianistów, w ”Muzycznych podróżach” Polskiego Radia Dzieciom opowiedział Tymoteusz Dobrzyński - uczestnik konkursu. - Jest jury, ono ocenia wszystko, i jak prowadzący konkurs zapowie uczestnika, to ten wychodzi, wykonuje ukłon i zaczyna grać.

Do niedzieli w dworku w Szafarni rozbrzmiewały utwory znakomitych kompozytorów w interpretacji dzieci i młodzieży rywalizującej w trzech kategoriach wiekowych: do 10, do 13 i do 16 roku życia. Dotychczas, przez prawie dwie i pół dekady w konkursie Chopinowskim wystąpiło prawie 1000 uczestników z ponad 40 krajów.

Występu finalistów można było posłuchać na żywo, w transmisji Radia ChopinWięcej informacji o festiwalu oraz Harmonogram Konkursu.

Polskie Radio Dzieciom oraz Radio Chopin są patronami medialnymi 26. Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

jo


Zobacz także

Czytaj także

Dziecięca orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 10:00
Czy dzieci mogą tworzyć orkiestrę? Oczywiście, że tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka jest dla wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 10:00
Muzyka pozwala poznawać i wyrażać świat, łączy ludzi i wzbogaca więzi społeczne. Jest sztuką uniwersalną, pomostem pomiędzy środowiskami. Powinna być dostępna dla wszystkich – bez względu na pochodzenie, doświadczenie i umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rytmika - utwór fortepianowy "Bajeczka"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 10:00
rozwiń zwiń