X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Perły polskiej animacji w podczas Bajkowego Dnia Dziecka

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 09:00
Historia polskiej animacji sięga czasów powojennych. Polskie Radio Dzieciom, w audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem", przypomina o najpiękniejszych i najstarszych bajkach animowanych, które będzie można zobaczyć podczas Bajkowego Dnia Dziecka. 
Audio
  • O najstarszych filmach animowanych Katarzyna Waletko z Filmoteki Narodowej. (Podwieczorek z Filipem i Leopoldem/Polskie Radio Dzieciom)
  • Bajkowy Dzień Dziecka widziany oczami dzieci i ich rodziców, a także rozmowa z Lidią Drechny-Czartoryską z Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.
Lew i Królik - bohaterowie audycji Podwieczorek z Filipem i Leopoldem w Polskim Radiu Dzieciom
Lew i Królik - bohaterowie audycji "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu DzieciomFoto: Anna Blu Iwanowska

 - Miś Uszatek, jedna z najsłynniejszych postaci filmu lalkowego, początkowo wyglądał zupełnie inaczej. Nie miał klapniętego uszka, nie nosił piżamy i potrafił mówić - powiedziała Katarzyna Waletko z Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego, gość Polskiego Radia Dzieciom. 

- Początki polskiej animacji sięgają czasów powojennych. Za pierwszą animację uznaje się film lalkowy "Za króla Krakusa", który powstał w 1947 roku i opowiadał o grasującym po Wawelu smoku. Nad filmem pracowano w domu reżysera, gdzie ekipę filmową stanowili domownicy - wyjaśniła gość ”Podwieczorku z Filipem i Leopoldem”. - Film ten zachował się do dziś i w odświeżonej przez Filmotekę Narodową wersji, będzie można go obejrzeć na ekranach kilkudziesięciu kin studyjnych i lokalnych podczas Bajkowego Dnia Dziecka - zapewniła Katarzyna Waletko.

Katarzyna Waletko z Filmoteki Narodowej w studiu Polskiego Radia Dzieciom Katarzyna Waletko z Filmoteki Narodowej w studiu Polskiego Radia Dzieciom

Misternie odrestaurowane retro animacje tj. "Dwa Michały", "Psotny kotek" czy "Przygody Gapiszona", pozwolą dzieciom i dorosłym, przenieść się w przeszłość lat 50 i 60. - Te stare bajki były czarno-białe i nieme, zaś akcję ilustrowała muzyka eksperymentalna - dodała na zakończenie gość Polskiego Radia Dzieciom. 

Bajkowy Dzień Dziecka” potrwa 4 dni i rozpocznie się 31 maja. Polskie Radio Dzieciom jest patronem medialnym tego wydarzenia. 

Audycja "Podwieczorek z Filipem i Leopoldem" w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 18.00 do 19.00. Audycję prowadzi Janusz Zadura.

Polskie Radio Dzieciom, to jedyny program radiowy w Polsce dla dzieci i o dzieciach.

jo

Zobacz także

Czytaj także

Koncert urodzinowy Polskiego Radia Dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:00
Muzyka, śpiew dzieci i specjalny tort urodzinowy, a także dźwięki zagrane na liściu i trawie, to tylko niektóre z atrakcji, które Polskie Radio Dzieciom przygotowało z okazji swoich trzecich urodzin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie ślady pozostawiły dinozaury

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 12:00
rozwiń zwiń