!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

W "Muzycznych Podróżach" przenosimy się do Chorwacji

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2022 17:18
Chorwacja to kraj, który znajduje się na południu Europy nad Morzem Adriatyckim. Od południa graniczy z Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą, od wschodu z Serbią, a od północy z Węgrami i Słowenią, natomiast od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego. W skład tego malowniczego kraju wchodzi aż tysiąc dwieście czterdzieści sześć wysp, z czego zamieszkałych jest tylko czterdzieści siedem.
W Muzycznych Podróżach przenosimy się do Chorwacji
W „Muzycznych Podróżach” przenosimy się do Chorwacji Foto: mat. pras.

Najpierw cały obszar dzisiejszej Chorwacji objęty był panowaniem starożytnych Rzymian, później Bizancjum, a od późnego średniowiecza aż do końca osiemnastego wieku pod wpływem Republiki Weneckiej. Wszystkie pozostawiły po sobie wiele zabytków, które można oglądać do dziś.  

Posłuchaj
59:16 2022_09_05 10_00_13_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 5 września godz. 10:00

Turystów do Chorwacji sprowadzają nie tylko piękne zabytki, ale też wybrzeże Adriatyku, gdzie można spodziewać się urokliwych plaż i ciepłej wody. W Chorwacji mnóstwo jest ciekawych i nieoczywistych miejsc, jak na przykład najwęższa ulica świata.  

Najpiękniejszym i jednocześnie najpopularniejszym miastem Chorwacji jest Dubrownik. Miasto to przyciąga nie tylko miłośników historii, ale także fanów serialu „Gra o Tron” – to właśnie w Dubrowniku częściowo nagrywano tę produkcję. Początki miasta sięgają siódmego wieku, a obecnie Dubrownik nazywany jest Perłą Adriatyku. 

Więcej o miejscach, które warto odwiedzić będąc w Chorwacji w audycji Muzyczne Podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do wysłuchania!

Audycja: Muzyczne Podróże
Prowadzi: Iza Żukowska
Data emisji: 05.09.2022
Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

Dalej:
Muzyczna podróż na południe aż do Grecji
"Jak zostać reporterem". Kiedy włączyć nagrywanie?

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz także
Czytaj także

Kwartety smyczkowe - czym są?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 13:00
W "Muzycznych podróżach" usłyszeć można było dużo muzyki klasycznej, ponieważ tematem przewodnim były kwartety smyczkowe. Są to zespoły 4 muzyków, którzy grają na takich instrumentach jak skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabas. Jako forma muzyczna, utwory te składają się z kilku części, które różnią się stylistyką i tempem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym jest muzyczna drabina? [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 23:31
Muzyczna drabina do, re , mi.... całą pewnością znana jest większości słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom. A może dzieci wiedzą czym gama różni się od tonacji? O tym w "Muzycznych podróżach" opowiedziała Daria Druzgała – autorka audycji, która przybliżyła czym jest gama i zachęcała do zaprzyjaźnienia się z muzyk. Ale to nie wszystko!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Instrumenty perkusyjne - ciekawostki [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 08:04
Instrumenty perkusyjne to grupa, która najczęściej kojarzy nam się z rytmem. Źródłem dźwięku w przypadku instrumentów perkusyjnych jest drganie całości lub części instrumentu. Drganie to jest wywoływane uderzaniem lub potrząsaniem. 
rozwiń zwiń