Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". W drogę! Piosenki o podróży i podróżowaniu

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2023 12:15
Wyruszamy w muzyczną podróż z towarzyszeniem piosenek o podróżach i najróżniejszych sposobach przemieszczania się. Pociąg, samolot, samochód, a może po prostu piesza wędrówka? Posłuchajcie piosenek, które opowiadają o podróżach, tych małych, codziennych, ale i wielkich wyprawach w nieznany świat...
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjne Foto: Shutterstock.com/soft_light

Posłuchaj

59:18 2023_03_09 09_59_58_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Piosenki o wędrówkach i podróżowaniu

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 09.03.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

Filmowa nostalgia, czyli o najbardziej znanych bajkowych hitach muzycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2023 12:15
Scenariusz "Królewny Śnieżki" oparty został na jednej z baśni Braci Grimm. Do dziś produkcja ta uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w historii kina animowanego. A czy Wy macie swoje ulubione filmy, także takie, których muzyka zapadła w pamięć?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Muzyka Andrzeja Korzyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2023 12:15
Andrzej Korzyński był polskim kompozytorem muzyki filmowej, teatralnej i telewizyjnej. Jego dorobek artystyczny obejmuje muzykę do ponad 100 filmów, w tym także do filmów dla dzieci. Skomponował mmi.in. muzykę do filmów "Akademia pana Kleksa" i "Podróże pana Kleksa".
rozwiń zwiń