Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Motyw zwierząt w twórczości kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2023 12:15
Poznajemy utwory kompozytorów nawiązujące swoją treścią do budzącej się wiosną przyrody, a zwłaszcza zwierząt wybudzających się z zimowego snu. 
Makolągwa
MakolągwaFoto: Flickr/Rob Zweers

"Ptaki" Oliviera Messiaena a może "Karnawał zwierząt" Camille Saint-Saënsa? Posłuchajcie, jak odgłosy budzącej się do życia przyrody wykorzystywali w swojej twórczości kompozytorzy! 

Posłuchaj

59:24 2023_04_20 09_59_58_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 20 kwietnia godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Martyna Sojka

Data emisji: 20.04.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Oratorium Wielkanocne i inne kompozycje związane z tymi świętami

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2023 12:15
Oratorium Jana Sebastiana Bacha to monumentalne dzieło muzyczne składające się z kilku kantat napisanych na temat Pasji Chrystusa. Bach skomponował dwa oratoria pasyjne: Pasję według św. Mateusza (BWV 244) i Pasję według św. Jana (BWV 245).
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyka Mówi i śni o podróżach" czyli muzyczna podróż do krainy elfów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 12:15
Wypłyniemy w rejs po bezkresnym morzu, odwiedzimy krainę elfów, poskaczemy z hipopotamem i sprawdzimy gdzie mieszka. Oprócz duetu wokalnego usłyszycie altówkę, obój, gitarę, ukulele, flet poprzeczny, djembe. Witajcie w świecie wyobraźni i niezwykłej muzyki!
rozwiń zwiń