Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Duke Ellington

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2023 12:15
Duke Ellington - legendarny amerykański kompozytor i pianista jazzowy. Twórca niezwykłych melodii, które definiowały epokę. Jego aranżacje i improwizacje rozpalają emocje i zachwycają od lat. Jego muzyka niezmiennie inspiruje i porusza, Duke Ellington to ikona jazzu. 
Duke Ellington
Duke EllingtonFoto: Wikipedia/domena publiczna

Duke Ellington był najbardziej słynny i ceniony w latach 20. i 30. XX wieku, kiedy to jego orkiestra, "Duke Ellington and his Orchestra", zdobyła ogromną popularność. Był to okres, w którym Ellington pisał wiele swoich najbardziej znanych kompozycji, takich jak "Take the 'A' Train" i "It Don't Mean a Thing (If It Ain't Got That Swing)".

Jego kreatywność i wpływ na jazz oraz muzykę popularną były niezwykle ważne w tamtych czasach i trwają do dziś.

Posłuchaj
44:59 2023_05_24 10_00_54_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 24 maja godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 24.05.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Szanty i piosenki morskie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 12:15
Kto choć raz żeglował po mazurskich jeziorach, ten wie, jak ważną częścią dnia jest wieczór, kiedy żeglarze spływają do portów, wyciągają gitary i zaczyna się zabawa przy dźwiękach szant.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Zapraszamy do magicznego świata dżungli i lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 12:15
Dzisiaj wsłuchamy się w słuchowisko muzyczne "Tam, gdzie mieszkają bajki 2". Pobudzające wyobraźnię bajki zabiorą nas do magicznego świata dżungli i lasu. Porywająca muzyka przywoła klimaty dzikiej Afryki, tajemniczej Indonezji i innych egzotycznych miejsc.
rozwiń zwiń