Polskie Radio
Section05
Daria Druzgała

"Muzyczne podróże". Muzyka relaksacyjna

Czy muzyka może nas uspokoić? Oczywiście! Niemal każdy ma swoje ulubione utwory, których słuchanie wprowadza w dobry nastrój. W "Muzycznych podróżach" słuchaliśmy kompozycji stworzonych specjalnie po to, by relaksować, zmniejszać stres, przynieść odprężenie, które często mogą nam towarzyszyć w tle, gdy szukamy chwili wytchnienia lub zadumy. 
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci DAB+ radio bez reklam Daria Druzgała

Gdzie możemy spotkać muzykę? O muzycznych wydarzeniach z muzyką na żywo 

Najpiękniej przeżywać muzykę wtedy, kiedy jesteśmy częścią większego skupiska ludzi. Słuchanie muzyki podczas koncertu, gdzie możemy śpiewać wspólnie z ulubionym wykonawcą to niezapomniane przeżycie. Ludzie brali udział w takich wydarzeniach już w czasach starożytnych. W Koloseum, które kiedyś znane było jako miejsce chociażby wyścigów rydwanów, starożytni Rzymianie grali także muzykę i to dla 80-tysięcznej widowni! 
Zobacz więcej na temat:  Daria Druzgała piosenki dla dzieci radio dla dzieci muzyczne podróże

Jak Fryderyk Chopin spędzał swoje wakacje?

W audycji Muzyczne podróże na antenie Polskiego Radia Dzieciom wyruszamy w radiową podróż śladami Fryderyka Chopina, który sam odbył przecież niejedną podróż po świecie. Uwielbiał też podróżować po Polsce. W Muzycznych podróżach przyglądamy się nie krajom odległym, a pięknym polskim wsiom i miastom, które mogą pochwalić się tym, że kiedyś przechadzał się po nich Fryderyk Chopin. 
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin muzyka klasyczna kompozytor muzyczne podróże Daria Druzgała piosenki dla dzieci

Jak wygląda praca aktora dubbingowego? 

Gość audycji Muzyczne podróże wcielił się w wiele postaci ze znanych i lubianych filmów animowanych. Na antenie Polskiego Radia Dzieciom opowiedział m. in. o tym, na czym polega dubbing, czyli podkładanie głosu pod oryginalną wersję filmu, np. animowanego. Chodzi o to by czas mówienia danej kwestii przez aktora dubbingowego był taki sam, jak w oryginalnej wersji.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże dubbing aktorstwo Daria Druzgała radio dla dzieci

Polskie Radio Dzieciom na Festiwalu "Dwa Teatry". Za nami 4 dni pełne twórczych spotkań!

Zakończył się XXII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Wzorem poprzednich lat, Polskie Radio Dzieciom przygotowało wiele twórczych spotkań, które zaowocowały wspaniałymi nagraniami z udziałem dzieci. Były m.in. warsztaty radiowe "Włącz wyobraźnię", "Daj Fredrze słowo", prezentacje konkursowych słuchowisk dla dzieci i młodzieży i audycje plenerowe. Nagrane próby pracy z mikrofonem zostaną udźwiękowione i wyemitowane na antenie stacji. Zapraszamy do lektury i wysłuchania fragmentów nagrań zrealizowanych z dziećmi w Zamościu. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2023 słuchowisko dla dzieci radio dla dzieci radio dla rodziców Daria Druzgała Dwa Teatry Teatr Polskiego Radia Zamość

Rozmowa z Jurorami konkursu "Mój świat"

W pierwszy poniedziałek grudnia poznaliśmy laureatów konkursu na scenariusz słuchowiska, "Mój świat". "Przed państwem sława i uznanie, a przed nami wielka rozkosz czytania pięknych tekstów" - takimi słowami  Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła zachęcał do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Mój świat", ogłoszonego przez Teatr Polskiego Radia, Stowarzyszenie Autorów Zaiks i Polskie Radio Dzieciom. Nadszedł czas na podsumowanie konkursu.
Zobacz więcej na temat:  Kulturalna strefa Janusz Kukuła Maciej Wojtyszko Daria Druzgała Martyna Chuderska kultura dla dzieci słuchowisko dla dzieci KULTURA Teatr Polskiego Radia