Polskie Radio Dzieciom

"Muzyczne podróże". Blues

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2023 12:15
Blues to gatunek muzyczny, którego korzenie sięgają muzyki afrykańskiej i amerykańskiego południa. Charakteryzuje się prostą strukturą i powtarzającymi się frazami. W bluesie ważną rolę odgrywa gitara, harmonijka ustna oraz wokal. Gatunek ten miał olbrzymi wpływ na rozwój muzyki rockowej i jazzowej.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Nor Gal

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Sławek Wierzcholskiwirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy

Posłuchaj

45:22 2023_04_19 10_00_08_RadioDzieciom_Muzyczne_podroze.mp3 Muzyczne podróże 19 kwietnia godz. 10:00

Audycja: Muzyczne podróże

Prowadzi: Daria Druzgała

Data emisji: 19.04.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Muzyczne podróże" od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 11.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Szanty i piosenki morskie

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 12:15
Kto choć raz żeglował po mazurskich jeziorach, ten wie, jak ważną częścią dnia jest wieczór, kiedy żeglarze spływają do portów, wyciągają gitary i zaczyna się zabawa przy dźwiękach szant.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Muzyczne podróże". Zapraszamy do magicznego świata dżungli i lasu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 12:15
Dzisiaj wsłuchamy się w słuchowisko muzyczne "Tam, gdzie mieszkają bajki 2". Pobudzające wyobraźnię bajki zabiorą nas do magicznego świata dżungli i lasu. Porywająca muzyka przywoła klimaty dzikiej Afryki, tajemniczej Indonezji i innych egzotycznych miejsc.
rozwiń zwiń