X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Konstytucja, ważna rzecz!

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 23:00
Maj – rocznica pięknych serc! Maj – rocznica wielkich myśli, Tym, co dawno przeminęli, Hołd składają, ci co przeszli.
Audio
  • 03.05.2016 Konstytucja, ważna rzecz! (Poranek w Polskim Radiu Dzieciom)
Konstytucja, ważna rzecz
Foto: Adam Wysocki/EastNews

Konstytucja to dokument, który ustanawia pewne zasady postępowania, co, komu wolno robić, a czego nie. Naszą, uchwalono 3 maja 1791 r., a więc dawno temu. Od tego czasu wydarzyło się bardzo wiele, a jednak rocznica tego wydarzenia, pozostaje jedną z najważniejszych w Polsce. Ustawa ta wprowadziła bowiem porządek i organizację władzy w państwie, a także uregulowała prawa i obowiązki jego mieszkańców.

Była to pierwsza nowoczesna konstytucja ustanowiona w Europie, a druga na świecie. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja zapraszamy do wysłuchania audycji o tematyce patriotycznej i historycznej.

W Poranku w Polskim Radiu Dzieciom zastanowimy się: czym jest konstytucja i po co, ktoś ją wymyślił? Czy zasady naszego postępowania trzeba zawsze spisywać? Dowiemy się także, czy Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje także w naszych domach, bo przecież tam też musimy przestrzegać pewnych zasad. Jak to rozumie mała Marta, córka Krzysia?

Świąteczna audycja w Polskim Radiu Dzieciom już we wtorek 3 maja o godz. 7.00.

Zobacz także