X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
konstytucja 3 maja

Konstytucja w ujęciu filozofii politycznej

– Wprowadzenie Konstytucji 3 maja było próbą ratowania I Rzeczypospolitej – powiedział prof. Zbigniew Stawrowski, dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera. W audycji „Rozpruwacz Kulturalny” rozmowa o znaczeniu i roli konstytucji w państwie oraz w aksjologii. Czym jest ten najważniejszy akt prawny z punktu widzenia filozofii prawa, państwa, a także filozofii politycznej?
Zobacz więcej na temat:  konstytucja 3 maja konstytucja filozofia

Referendum konsultacyjne 10-11 listopada? Komentarze

"Potrzebujemy sprawiedliwych sądów, uczciwej administracji i władzy. Zasługujemy na to, aby dokonać refleksji nad konstytucją z 1997 roku" - mówił prezydent Andrzej Duda. Podczas uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ogłosił, że złoży wniosek do Senatu ws. referendum konsulatacyjnego ws. konstytucji na 10-11 listopada. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 Roman Mańka (Fundacja Fibre), Karol Gac (portal DoRzeczy.pl) i Tymoteusz Zych (Ordo Iuris).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja konstytucja 3 maja

Prezydent: Konstytucja 3 Maja stała się przełomem

- Konstytucja 3 Maja stała się przełomem w polskiej historii ustrojowej, ale nie stała się wielkim przełomem dla Polski w jej dziejach, była testamentem - mówił podczas uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział również, że zwróci się do Senatu o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie nowej konstytucji 10 i 11 listopada 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  3 Maja POLSKA Andrzej Duda konstytucja konstytucja 3 maja

Dlaczego Konstytucja 3 maja jest tak ważna?

Konstytucję 3 maja uchwalona została przez  Sejm Wielki w 1791 r. Była to pierwsza konstytucja w nowożytnej Europie regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Czy można z niej czerpać nawet w XXI wieku? Mówił o tym w Polskim Radiu 24 historyk prof. Janusz Odziemkowski. Natomiast o powiązaniach konstytucji 3 maja maja z ustawą zasadniczą USA powiedział w PR24 amerykanista Artur Wróblewski z Uczelni Łazarskiego.
Zobacz więcej na temat:  konstytucja 3 maja konstytucja