X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Symbole narodowe

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2016 23:00
Każde państwo ma własne symbole. Są one związane z tradycją i historią kraju. Symbole te towarzyszą nam podczas ważnych narodowych wydarzeń i świąt.
Audio
  • 02.05.2016 Symbole narodowe (Poranek w Polskim Radiu Dzieciom)
Symbole narodowe
Foto: pixabay.com

Polskimi symbolami narodowymi są: hymn - Mazurek Dąbrowskiego; godło - biały orzeł z rozłożonymi skrzydłami, ze złotą koroną na głowie; flaga - prostokątna tkanina w kolorach białym na górze i czerwonym na dole. Ale symbole narodowe to nie tylko hymn, godło i flaga. Naszą polskość charakteryzują między innymi: stroje ludowe, mundur wojskowy, tradycje ludowe i legendy.

O polskich symbolach narodowych oraz o tym, co nam się z Polską kojarzy i co na hasło "Polska" przychodzi do głowy obcokrajowcom, opowie w poniedziałkowym Poranku Zbyszek Kozłowski. Słuchajcie już od 7:00.

Zobacz także