!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Czy "TO" powód, aby pójść z dzieckiem do psychoterapeuty?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 19:00
Z wizytą u specjalisty nie warto zwlekać. Im wcześniej problem zostanie rozpoznany, tym większa szansa na całkowite jego zniwelowanie.
Audio
  • 23.09.2015 Czy "TO" powód, aby pójść z dzieckiem do psychoterapeuty? Kiedy skorzystać z profesjonalnej pomocy (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Czy TO powód, aby pójść z dzieckiem do psychoterapeuty?
Foto: pixabay.com/domena publiczna

W środowym paśmie Strefa Rodzica poruszymy zagadnienia związane z identyfikacją zachowań dziecka, które mogą budzić zaniepokojenie lub wątpliwości. Zaproszeni do udziału w audycji eksperci podpowiedzą, kiedy niepokojące zachowania u naszych pociech to próby zwrócenia na siebie uwagi lub skutek utrwalonych złych nawyków, a kiedy należy zastanowić się, czy problemy nie są skutkiem zaburzeń, wymagających pomocy lekarza lub terapeuty.

Kiedy należy, a kiedy jedynie można skonfrontować problem z psychologiem dziecięcym? Do najczęściej spotykanych dysfunkcji, z jakimi rodzice maluchów zgłaszają się do specjalistów należą zaburzenia rozwojowe, logopedyczne, emocjonalne, behawioralne (niepokojące zachowania, agresja, konfliktowość, brak komunikacji z rodzicami, zazdrość o rodzeństwo czy problemy z nauką). Jeśli rodzice widzą, że ich możliwości interwencji zostały wyczerpane i przestają sobie radzić z zachowaniami własnych dzieci, nie powinni zwlekać ze zwróceniem się o pomoc do specjalisty. 

Goście programu:

Izabela Śliwińska - psycholog, Uniwersytet SWPS
Agata Biernacka-Bazyluk - psychiatra dzieci i młodzieży
Maria Ziółkowska - współwłaścicielka Centrum Terapii i Rozwoju Dziecka ASYSTA                

O audycji: W programie dla Rodziców “Strefa Rodzica” szukamy sposobów na to, jak dobrze, mądrze i zdrowo wychować dziecko, oraz optymalnie wspierać jego rozwój.  Zapraszani do programu eksperci wspomagają słuchaczy w tym trudnym zadaniu. Poruszamy problemy istotne dla rodziców, lub pragnących nimi zostać w przyszłości. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Chcielibyśmy, by Strefa Rodzica w Polskim Radiu dzieciom była dla Państwa miejscem do debaty – na każdy proponowany przez nas lub słuchaczy temat. Od godz. 21:00-23:00 zaprasza Ludwika Grunwald.

Zobacz także