X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Mamo, a skąd się biorą dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2015 16:00
No raczej nie z kapusty, ani od bociana, bo ta wersja upadnie szybciej niż myślisz. Więc skąd biorą się dzieci w XXI wieku?
Audio
  • 22.10.2015 Najtrudniejsze pytania dzieci na temat ciała - jak na nie odpowiedzieć (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Mamo, a skąd się biorą  dzieci?
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Nieważne jak długo i profesjonalnie się przygotowujesz się na tę rozmowę. To pytanie i tak padnie z ust Twojej pociechy, a ciebie wbije w fotel. Ale to nie jedyne wątpliwości, które pojawiają się już w umyśle 3-latka. Współczesne dzieciaki są bardziej bystre niż myślisz i zadają dużo więcej wnikliwych pytań: „a jak ten dzidziuś wyjdzie z brzuszka?”, „dlaczego chłopcy sikają na stojąco?” czy „dlaczego moje ciało się zmienia?”. Nie zalepisz im buzi, zmieniając temat, bo to pytanie z całą pewnością za chwilę wróci. To od ciebie zależy czy dowie się tego w przystępnej formie od osoby, której ufa, czy poczeka na bezpośrednią wersję rówieśników lub mediów.

Trzeba jednak pamiętać, że Maluchów nie interesuje seks, są tylko zainteresowane tym, skąd się wzięły na świecie. I choć z wiekiem ich wątpliwości będą się poszerzały, to na każdym etapie znajdzie się mądra odpowiedź. W czwartkowej „Strefie Rodzica”, podpowiemy jak odpowiadać na najtrudniejsze pytania dzieci na temat ciała.

Goście:

Marta Maruszczak - dziennikarka, autorka poradników dla rodziców, w tym "Ciało. Jak to działa", mama 3 dzieci

Marta Babik - pedagog, specjalizująca się w problematyce komunikacji interpersonalnej, mama 3 synów i córki

dr Marek Babik - pedagog, wykładowca edukacji seksualnej w Akademii Ignatianum w Krakowie, autor wielu publikacji w zakresie wychowania

Program "Strefa Rodzica" adresowany jest dla wszystkich, którzy chcą dobrze, mądrze, zdrowo i świadomie wychowywać dzieci oraz optymalnie wspierać ich rozwój. Rozmawiamy  o wychowaniu, zdrowiu, kulturze i innych tematach nurtujących przyszłych i obecnych rodziców. Poruszamy też istotne problemy z tym związane. Bardzo cenne są dla nas również opinie samych słuchaczy, którzy e-mailowo lub telefonicznie dzielą się na antenie swoimi doświadczeniami i uwagami. Prowadzi Ludwika Grunwald.

Zapraszamy na "Strefę Rodzica" od poniedziałku do piątku w godzinach 21:00 - 23:00, a szczególnie w czwartek, 22 października.

Zachęcamy do kontaktu na naszym funpage'u: www.facebook.com/polskieradiodzieciom

Zobacz także