X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jąkanie u dziecka

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 16:00
Co roku 22 października obchodzony jest Światowy Dzień Osób Jąkających się. Z tej okazji w Strefie Rodzica porozmawiamy o tym, jak objawia się jąkanie u dzieci i jak sobie z nim radzić.
Audio
  • 21.10.2015 Jąkanie u dzieci (Strefa Rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
Jąkanie u dziecka
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Jąkanie się dzieci w wieku przedszkolnym to dość powszechne zjawisko, spowodowane najczęściej trudnościami ze swobodnym wyrażaniem myśli. Dziecko chciałoby powiedzieć wiele w krótkim czasie, dlatego mówi urywanymi zdaniami, robi pauzy, powtarza słowa i sylaby. Najwięcej przypadków jąkania się ma charakter przejściowy, ale zdarza się też, że zaburzenie płynności mowy pogłębia się. Jak sobie radzić w takiej sytuacji? Kiedy i gdzie szukać pomocy? Czy jąkanie można skutecznie wyleczyć? Na te i inne pytania odpowiedzą zaproszeni do studia eksperci:

dr Krzysztof Szamburski - psycholog, logopeda, terapeuta integracji sensorycznej; dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej „TOP” w Warszawie; zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży z zaburzeniami mowy; terapią rodzin dzieci jąkających się; diagnozą i terapią dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi. 

dr Karina Szafrańska - neurologopeda, dyrektor Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej „AdVerbum” w Warszawie; Kierownik Zakładu Logopedii w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie; organizator turnusów rehabilitacyjnych dla osób jąkających się.

Ewa Małachowska - neurologopeda, Przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Związku Logopedów.

Zapraszamy do słuchania i zadawania pytań pod numerem telefonu: 22 645 20 55 lub pod postem dotyczącym Strefy Rodzica na Facebooku: www.facebook.com/polskieradiodzieciom.

Zobacz także