!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Współczesna wiedza o wodzie kontra mity

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 23:00
Nawet dziecko wie, że bez wody nie ma życia, jednak ilość mitów, które przez lata narosły na ten temat jest rekordowa! Prowadząca program wraz z gośćmi zestawiają fakty na temat wody niegazowanej i gazowanej, butelkowanej, wodociągowej, porządkują wiedzę na temat zawartości minerałów w wodach butelkowanych i wskazują, które z nich nadają się do picia dla niemowląt, a które dla starszych dzieci. Ważnym wątkiem w dyskusji jest nawodnienie organizmu w upał i podczas wysiłku fizycznego.
Audio
  • 17.07.18 Woda, fakty i mity (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

Goście programu:

- Prof. Piotr Socha, Dyrektor Naukowy Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, Klinika Gastroenterologii, Hepatologii, Pediatrii i Zaburzeń Odżywiania

- Tadeusz Wojtaszek, ekspert Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza - 
Kierownik Programu "Woda dla zdrowia"

- Dr hab. Dariusz Włodarek, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji, Katedra Dietetyki

- Michał Wrzosek, dietetyk kliniczny i trener personalny, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie

Audycję prowadziła Joanna Neuhoff-Murawska.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Data emisji: 17.07.2018


Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi. Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 


Zobacz także
Czytaj także

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
rozwiń zwiń