Polskie Radio Dzieciom

Kontrowersje wokół żywienia niemowląt

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2018 23:00
Do korzyści karmienia niemowlęcia piersią większości rodziców nie trzeba przekonywać. Wraz z momentem rozszerzania diety dziecka wątpliwości zaczynają pojawiać się, jak „grzyby po deszczu”.
Audio
  • 3.07.18 Żywienie niemowląt (Strefa rodzica/Polskie Radio Dzieciom)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com / CC0

Które produkty podawać jako pierwsze? Czy podawać Miksy ze słoiczków, czy raczej zdecydować się modną obecnie metodę BLW? Jakie mleko powinno pić niemowlę, kiedy mama nie może go karmić piersią? Dlaczego w mleku modyfikowanym znajduje się kwas palmitynowy? Czy warto karmić piersią dłużej, niż 2 lata?

Na pytanie odpowiadają goście:

Prof. Hanna Szajewska, Kierownik Kliniki Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, autorka Zaleceń Żywienia Niemowląt.
ekspertki programu edukacyjnego 1000 pierwszych dni dla zdrowia oraz Agnieszka Dolna i Anna Sobolewska-Wawro.

Audycję prowadziła Joanna Neuhoff-Murawska.

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Data emisji: 03.07.2018


Polskie Radio Dzieciom to całodobowy program radiowy dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nadawany w Internecie, w systemie DAB+ oraz przez aplikację Polskiego Radia, skierowany do rodzin z dziećmi z miast, mniejszych miejscowości i wsi. Misją Polskiego Radia Dzieciom jest zachęcanie rodzin do wspólnego spędzania czasu i edukacja przez zabawę.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od godz. 7.00 nadawane są audycje dla dzieci, a od godz. 21.00 pasma dla rodziców, w których znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

W audycjach poruszana jest różnorodna tematyka dostosowana w formie i treści do percepcji dzieci oraz pory dnia. W swojej ofercie programowej Polskie Radio Dzieciom ma audycje m.in. o tematyce kulturalnej, artystycznej, przyrodniczej, podróżniczej, sportowej, historycznej i popularnonaukowej. 

Polskie Radio Dzieciom, jako jedyne medium na rynku, kierując się misją Polskiego Radia, nie emituje na swojej antenie żadnych reklam. Rodzice mogą zatem czuć się bezpiecznie wiedząc, że ich dzieci nie usłyszą żadnych przekazów podprogowych. 


Zobacz także
Czytaj także

Psychoterapia tańcem w walce z problemami emocjonalnymi dzieci i dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 18:00
Ciało i umysł są ze sobą zintegrowane. Terapia tańcem i ruchem czyli tzw. ekspresja ruchowa, pozwala dotrzeć do tego, co dzieje się w umyśle. W jakich przypadkach taka terapia może pomóc i jak wyglądają zajęcia – o tym usłyszeć można w rozmowie z ekspertami, gośćmi "Strefy rodzica”.
rozwiń zwiń