Polskie Radio Dzieciom

Pierwsza Ogólnopolska Konferencja "Przywództwo w Rodzinie"

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 23:59
Dzieci potrzebują autentycznego i wspierającego przywództwa dorosłych w rodzinie i w przedszkolu. Dorośli, często zagubieni pośród setek sprzecznych ze sobą porad wychowawczych, potrzebują w sobie ten potencjał przywództwa obudzić. 
Audio
mat. organizatora
mat. organizatoraFoto: konferencja.zielonawieza.pl

Proces stawania się przywódcą nie jest prosty, bo wymaga świadomej pracy nad sobą i nad tym, co wnosimy do relacji z dziećmi i dorosłymi. Potrzebujemy nauczyć się brania odpowiedzialności za swoje wybory i dawania innym informacji zwrotnej, w miejsce oceniania i kontroli.

Jeśli chcemy być autentycznymi przywódcami w swoich rodzinach i miejscach pracy, potrzebujemy nauczyć się bycia w kontakcie ze sobą, swoimi potrzebami i uczuciami i zaprzestać chować się za sztucznie wykreowanymi zasadami i maskami.

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Karolina Tlak - Trenerka FamilyLab oraz absolwentka licznych szkoleń z zakresu Porozumienia Bez Przemocy, pracy z dziećmi oraz zmiany osobistej u polskich i międzynarodowych trenerów. Od trzech lat pracuje jako nauczyciel w przedszkolu i żłobku "Zielona Wieża".

 ​Rozmawiała Agata Puścikowska.

Data emisji: 20.03.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Jak wdrażać dzieci w obowiązki domowe?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 23:55
Czy da się zrobić to tak, by dzieci zajmowały się nimi chętnie i z uśmiechem? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zawody i kompetencje przyszłości

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 23:57
Przed nami wielka rewolucja na rynku pracy. Sztuczna inteligencja, automatyzacja, cyfryzacja sprawią, że wiele dzisiaj wykonywanych zawodów wkrótce przestanie istnieć. Czy maszyny zastąpią ludzi i zabiorą nam pracę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pozytywna dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Skuteczna metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości, która zakłada, że w relacji dorosły-dziecko mamy zarówno szacunek do dziecka, jak i szacunek do siebie oraz zwracamy uwagę na wymogi sytuacji w jakiej się znajdujemy.
rozwiń zwiń