Polskie Radio Dzieciom

Moczenie nocne u dzieci

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 23:55
Moczenie nocne, według opinii nefrologów i urologów dotyczy około 300 tysięcy dzieci powyżej piątego roku życia. To zjawisko wywiera ogromny wpływ na jakość życia dziecka, ale także funkcjonowanie całej rodziny. Ze względu na brak wystarczającej wiedzy oraz wstydliwy temat rodzice często bagatelizują objawy, zamykają się na problem, nie potrafią o nim mówić.
Audio
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: Mama Belle Love kids/shutterstock.com

Dzieci dotknięte problemem moczenia nocnego odczuwają lęk przed kompromitacją wśród rówieśników, izolują się. W swoim środowisku, mają poczucie niższej wartości.

Do kogo należy się zgłosić, gdy zauważymy taki problem u naszej pociechy, jakie są przyczyny problemu?

Wczesna diagnostyka i leczenie pozwala uchronić je przed poważnymi psychicznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego schorzenia.

Jak duży jest to problem i jak z nim walczyć opowiadały w polskim Radiu Dzieciom Ewa Świerżewska oraz dr Karina Felberg, urolog.

Rozmawiała Joanna Ficińska.

Data emisji: 23.05.2019

Więcej audycji z cyklu Strefa Rodzica w Polskim Radiu Dzieciom

Zobacz także
Czytaj także

Pozytywna dyscyplina

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 23:59
Skuteczna metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku i miłości, która zakłada, że w relacji dorosły-dziecko mamy zarówno szacunek do dziecka, jak i szacunek do siebie oraz zwracamy uwagę na wymogi sytuacji w jakiej się znajdujemy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Integracja sensoryczna

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 23:55
Pojęcie integacji sensorycznej staje się coraz bardziej popularne w kontekście działań terapeutycznych. Jakie zachowania u dziecka mogą wskazywać, że proces integracji sensorycznej nie przebiega u niego prawidłowo? Kiedy potrzebna jest terapia?
rozwiń zwiń