Polskie Radio Dzieciom

Muzykalne mamy

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2020 20:00
"Mamy Śpiewamy" to projekt muzyczny mam, które połączyły siły by zachęcać do wspólnego słuchania, śpiewania i muzykowania w domu. 
Audio
  • 10.06.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica)
Mamy Śpiewamy
"Mamy Śpiewamy" Foto: facebook.com/MamySpiewamy/

Porozmawiamy o tym, jakie były początki tej inicjatywy, kto bierze w niej udział, jakie utwory muzyczne powstają oraz o tym, jakie korzyści daje wspólne muzykowanie mam i dzieci.

Gość: Anna Szafraniec - twórczyni projektu muzycznego "Mamy śpiewamy".

Rozmawiała Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 22:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Kampania #przytuldziecko

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 23:59
"By przeżyć, trzeba nam czterech uścisków dziennie. By zachować zdrowie - trzeba ośmiu. By się rozwijać - dwunastu"- Virginia Satir. Przytulanie dziecka ma potężną moc. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak kształtować gust muzyczny dziecka

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 23:59
Kształcenie słuchu muzycznego od najmłodszych lat jest możliwe i bardzo efektywne. Umysł ludzki nigdy nie jest tak chłonny jak w okresie od 0 do 5 roku życia. 
rozwiń zwiń