X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Edukacja muzyczna w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 23:55
Dziś przyjrzymy się dziedzinie, która zwykle nie stwarza problemów z promocją z klasy do klasy, ani nie wzbudza strachu, natomiast często narażona jest na lekceważenie, moim zdaniem bardzo niesłusznie – chodzi o muzykę, czy też – wychowanie muzyczne.
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Zapraszam na trzecią Strefę Rodzica, poświęconą szkole i szerzej – edukacji. Spotykamy się od nowego roku szkolnego co drugi czwartek, towarzyszą nam znakomici eksperci z różnych dziedzin szkolnych, ale też praktycy i pasjonaci.

Naszym gościem w pierwszej godzinie był dr hab. Mirosław Grusiewicz - redaktor naczelny czasopisma "Wychowanie Muzyczne", Prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Muzyki i wykładowca z któym porozmawiamy o tym jak polskie podejście do kształcenia muzycznego w szkole wygląda na tle reform europejskich w Europie i na świecie, jaki kierunek zmian sprzyjałby dobremu wykorzystaniu tych lekcji na rzecz rozwoju dzieci, a także z jakimi problemami borykają się uczniowie i nauczyciele przedmiotu.

W drugiej godzinie - jak zawsze - garść inspiracji. Z Piotrem KowalczykiemFilmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego szperamy w nieprzebranych bogactwach serwisu muzykotekaszkolna.pl, Anna Kierkosz opowiadała o muzyce i sztuce współczesnej w wydaniu dla najmłodszych, czyli Smykowizjach, a także o ich najnowszej, internetowej wersji i ewentualnym miejscu w szkole.

Na koniec, w rozmowie z Anną Pawelec - wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej Pierwszego Stopnia nr 3 w Warszawie - podpowiadamy, kiedy warto pomyśleć o wysłaniu swojego dziecka na "badanie przydatności do kształcenia muzycznego" i z czym taka decyzja się wiąże. 

Posłuchaj
119:10 [DAB]Dzieciom (PCM) 1 październik 2020 21_00_13_SR_s_HAG_.mp3 01.10.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) 

Zapraszam Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 01.10.2020

Godzina emisji: 21:00

Audycja "Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także

Czytaj także

Szkoła w obliczu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 23:55
W pierwszej godzinie Strefy Rodzica rozmawiamy o tym, jak szkoły przygotowane są na trudności prowadzenia zajęć z dziećmi w okresie pandemii, jakie zalecenia przedstawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i jak wspiera placówki oświatowe w ich wdrażaniu, a także jakie obawy mają dyrektorzy szkół i przedszkoli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak skutecznie uczyć matematyki?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 23:55
Matematyka uczy m.in. zdolności logicznego myślenia, dlatego kładzie się na nią tak duży nacisk w systemie edukacyjnym, jednak jej nauka często sprawia dzieciom problemy. 
rozwiń zwiń