X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Sen pomocny w okresie przesilenia wiosennego

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 12:18
Kiedy zima ustępuje miejsca wiośnie wszystko budzi się do życia. Dlaczego zatem zamiast być pełni energii towarzyszy nam zmęczenie? Jesteśmy marudni, a w wolnej chwili marzymy o tym, żeby się zdrzemnąć. Mówi się, że ten stan to wynik wiosennego przesilenia. Szczęśliwie dla nas, można temu zaradzić, o czym mówi Magdalena Cubała-Kucharska, lekarz medycyny integracyjnej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/LightField Studios

W okresie zimy dostęp do światła dziennego jest ograniczony, przez co czujemy się zmęczeni. Na szczęście dni, które spędziliśmy na przebywaniu w domu można nadrobić. Tak więc jednym ze sposób na regenerację są spacery. Aktywne spędzanie czasu pozwoli nam się rozruszać, a dzięki promieniom słonecznym dostarczymy naszemu organizmowi witaminę D. Nie zapominajmy jednak, że temperatura wiosną jest niestabilna. Dlatego, aby zadbać o swoje zdrowie trzeba odpowiednio się ubrać. 

Posłuchaj
56:35 30.03. Strefa - przesilenie.mp3 Sen pomocny w okresie przesilenia wiosennego (Strefa rodzica/PRD)_30.03.2021.

Ze względu na fronty atmosferyczne, które o tej porze roku są zmienne, możemy doświadczać wahań nastroju, a nawet rozdrażnienia. Pomóc nam w tym może odpowiednia ilość snu oraz kontrolowanie domowego rytmu. – Ja bym sugerowała, żebyśmy wiosną chodzili wcześnie spać. Tym bardziej, że organizm sygnalizuje to, że powinniśmy się budzić wcześniej - mówi Magdalena Cubała-Kucharska. Dodatkowo, przed snem należy odpowiednio wcześnie wyłączyć radio, telewizor oraz przede wszystkim komputer. To dlatego, aby ograniczyć wpływ bodźców, które sprawiają, że mamy problem z odprężeniem się.  

Wraz z początkiem wiosny budzimy się do życia. Niemniej jednak, powrót do dobrej formy fizycznej i psychicznej nie zawsze jest natychmiastowy. Aby przyspieszyć ten proces, możemy skorzystać z wielu metod, m.in. sposobów wspomnianych w "Strefie Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom.
Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Joanna Ficińska
Goście: Magdalena Cubała-Kucharska
Data emisji: 30.03.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.  

Zobacz także

Czytaj także

Zajęcia wspierające rozwój małych dzieci i niemowląt

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2015 16:30
Dziś „Strefa Rodzica” będzie poświęcona zajęciom dodatkowym, które wspierają zarówno fizyczny, jak i psychiczny rozwój dziecka, już od pierwszych miesięcy życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Start nowego cyklu podcastów "Strefa rodzica"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 08:00
Od 6 lat audycja "Strefa rodzica" gości w domach wielu rodzin. Poprzez dźwięk, docierają do rodziców wartościowe rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin, podane w sposób przystępny ale jednocześnie wyczerpujący. Poprzez dwugodzinne audycje nadawane od poniedziałku do piątku Polskie Radio Dzieciom chce wspierać rodziców w trudnej drodze jaką jest rodzicielstwo. To jednak nie wszystko. 
rozwiń zwiń