X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Strefa rodzica". Zdrowie psychiczne w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2021 16:41
Niewątpliwie okres pandemii dokonał wielu zmian w naszym życiu. Musieliśmy nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości, podczas gdy większość naszych planów, relacji czy marzeń zostało zweryfikowanych. Jedną z porad na odnalezienie się w tej trudnej sytuacji jest skupienie się na teraźniejszości i nierozpamiętywanie tego co było. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/oes

Co jeszcze można zrobić, by ponownie odnaleźć swoją równowagę psychiczną? Na to pytanie odpowiadają goście audycji: autorka bloga o świadomym i lepszym życiu - Aleksandra Bohojło, pisarz i podróżnik - Wojciech Jurojć oraz couch i trenerka - Joanna Rek-Faber.

Posłuchaj
119:21 29.03. Strefa rodzica.mp3 Jak radzić sobie ze stresem w czasie pandemii (Strefa rodzica/PRD)_29.03.2021.

W dzisiejszych czasach jesteśmy stale bombardowani różnymi informacjami. Dało się to odczuć zwłaszcza podczas pandemii, kiedy z każdej strony docierały do nas głównie negatywne treści. Aby temu zaradzić i zapobiec apatii bądź depresji zalecana jest dieta informacyjna. Polega ona na odpowiednim dostosowaniu natężania z jakim dopuszczamy do siebie wiadomości. Dzięki temu zadbamy o nasz stan psychiczny i ukształtujemy własne myśli.

Jednym ze skutków pandemii jest także stres. Sposobów na poradzenie sobie z tym jest wiele, m.in. uprawianie jogi lub medytacja. Niektórym osobom może także pomóc prowadzenie dziennika i codzienne zapisywanie tego, jak się czujemy. Dodatkowo, jak mówi gość audycji, Wojciech Jurojć – Każdy z nas zwykłym, naturalnym oddechem może sobie poradzić z wieloma stresującymi sprawami.-

Wielu z nas cierpi również na koronasomnie, czyli bezsenność w czasach Covid-19. – To wiąże się z tym, że człowiek jest zaprogramowany tak, żeby w obliczu niebezpieczeństwa czuwać - mówi Aleksandra Bohojło. Sposobem na lepsze spanie może być zminimalizowanie bodźców światła niebieskiego, które sprawia, że jesteśmy pobudzeni. Ponadto nie należy oglądać przed snem filmów, które mogą nas rozdrażnić.

W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, aby znaleźć dla siebie kilka minut w ciągu dnia. Jeśli zadbamy o swoją równowagę psychiczną, będziemy w stanie pomóc także innym. Co więcej, nie zapominajmy, że każdy może reagować i radzić sobie z tą sytuacją w inny sposób, dlatego starajmy się nie oceniać innych.

Audycja: Strefa rodzica
Prowadziła: Mokołaj Foks
Goście: Aleksandra Bohojło - blogerka, Wojciech Jurojć - podróżnik i pisarz, Joanna Rek-Faber - couch i trenerka.
Data emisji: 29.03.2021
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Zobacz więcej na temat: Strefa Rodzica rozwój dziecka
Zobacz także

Czytaj także

Wychowanie przez sport

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2018 12:00
Sport może pomóc w przezwyciężaniu wielu ograniczeń, wzmocnić wiarę w siebie i pokazać, że zawsze warto walczyć. Dziś porozmawiamy o sile jaką moze wyzwolić w umysle dziecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego relacja mamy i taty ważniejsza od dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 12:00
Kiedy pojawiają się dzieci stają się oczkiem w głowie swoich rodziców. Warto jednak, aby po jakimś czasie zwrócić uwagę na hierarchię wartości w rodzinie, aby nie umknęło nam coś istotnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leśne warsztaty. Jak rozbudzić w dziecku ciekawość do świata przyrody

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:20
Gdyby tak zastanowić się nad różnicami pokoleniowymi, to z pewnością jedną z nich byłby sposób w jakim dzieci spędzają swój wolny czas. W przeciwieństwie do teraźniejszości, kiedy króluje świat wirtualny, dawniej każda wolna chwila wypełniona była zabawą na świeżym powietrzu, a prośba rodziców o powrót do domu spotykała się z błaganiem dziecka o dodatkowe 5 minut. Do tych czasów jednak da się wrócić i to w prosty sposób, o czym przekonuje Anna Jodełka, nauczycielka i miłośniczka przyrody oraz gość Polskiego Radia Dzieciom.
rozwiń zwiń