Polskie Radio Dzieciom

Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy. Jest aplikacja

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2022 13:44
Po zdaniu egzaminu z człowieczeństwa przyszedł czas na egzamin adaptacji – zarówno w kwestii administracyjnej, jak i emocjonalnej. Najsłynniejsza Babcia polskiego internetu angażuje się – a przy tym inne babcie – w pomoc Ukrainie. Akcja zorganizowana przez Mądrą Babcię opiera się na pomocy długofalowej i skupia się na zapewnieniu wsparcia tym, którzy potrzebują go najbardziej, czyli najmłodszym.  
Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy. Rozmowa w Strefie rodzica w PRD.
Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy. Rozmowa w "Strefie rodzica" w PRD.Foto: Pixabay

"Doszłam do wniosku, że ja mam społeczność, która charakteryzuje się tym, że ma cienki portfel i wielkie serce. I bardzo często będąc na emeryturach mamy też czas. Połączyłam te wszystkie rzeczy i stwierdziłam, że przecież możemy zostać takimi chwilowymi, tymczasowymi babciami dla tych dzieci, bo przecież im też tego zabrakło" – mówi Beata Borucka. 

Jeszcze do niedawna wiodącym celem SeniorApp było wspieranie osób starszych w trudnym czasie pandemii. Teraz w aplikacji pojawiła się zakładka, która pomaga łączyć polskie babcie z dziećmi z Ukrainy. Aby wziąć udział w akcji, wystarczy się zarejestrować jako opiekun lub osoba chcąca skorzystać z inicjatywy. Babcie mogą wziąć przyszywanego wnuczka do siebie, zaopiekować się nim w miejscu, gdzie dziecko zostało zakwaterowane albo pomagać w miejscach skupisk maluchów. 

Posłuchaj
59:26 2022_03_10 21_00_09_RadioDzieciom_Strefa_Rodzica.mp3 Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy. Rozmowa w "Strefie rodzica" w PRD_10.03.2022.

 

Korzystanie z aplikacji jest całkowicie bezpłatne i zapewnia wysokie bezpieczeństwo, materiały dostępne są w języku polskim oraz ukraińskim, a na użytkowników czeka dostępna w trzech językach infolinia, której konsultanci pomogą krok po kroku dokonać rejestracji.  

Audycja: Strefa rodzica
Prowadzi: Joanna Ficińska
Gość: Beata Borucka – Mądra Babcia
Data emisji: 10.03.2022
Godzina emisji: 21.00.

Strefa rodzica w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

Czytaj dalej:

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik. 

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także