!-- OneTrust Cookies Consent Notice start for polskieradio.pl -->
Polskie Radio Dzieciom

Jak skutecznie uczyć matematyki?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 23:55
Matematyka uczy m.in. zdolności logicznego myślenia, dlatego kładzie się na nią tak duży nacisk w systemie edukacyjnym, jednak jej nauka często sprawia dzieciom problemy. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Przedmiotem, który budzi mnóstwo emocji, jest matematyka. W tegorocznych egzaminach ósmoklasistów uczniowie ze rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 59 proc. możliwych do otrzymania punktów, z matematyki natomiast 46 proc. Maturę z jęz. polskiego zdało 93 proc. absolwentów, z matematyki zaś 79 proc. Te wyniki pokazuję, że matematyka jest przedmiotem, który rzeczywiście stwarza uczniom problemy.


Posłuchaj
44:24 Strefa rodzica - 17 września - pierwsza godzina.mp3 17.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) cz. 1

Posłuchaj
47:31 Strefa rodzica - 17 września - druga godzina.mp3 17.09.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Strefa rodzica) cz. 2

 

O ty, jak sprawić, by nauka matematyki przestała być kłopotem dla uczniów, a stała się zabawą czy satysfakcjonującym wyzwaniem, mówili goście audycji: 

Marcin Karpiński ze Szkoły Edukacji

Michał Kanarkiewicz - szachista, autor programu telewizyjnego ABC Szachów w Telewizji Polskiej, 

Justyna Jasionowicz z Centum Edukacyjnego EduPark,

Małgorzata Swędrowska - pedagog, mama i autorka książek dla dzieci, między innymi "Elementarza w podskokach"

Audycję przygotowała i prowadziła Katarzyna Hagmajer-Kwiatek

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 22:00

"Strefa rodzica" od poniedziałku do piątku w godz. 21.00 - 23.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

Szkoła w obliczu koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2020 23:55
W pierwszej godzinie Strefy Rodzica rozmawiamy o tym, jak szkoły przygotowane są na trudności prowadzenia zajęć z dziećmi w okresie pandemii, jakie zalecenia przedstawiło Ministerstwo Edukacji Narodowej i jak wspiera placówki oświatowe w ich wdrażaniu, a także jakie obawy mają dyrektorzy szkół i przedszkoli.
rozwiń zwiń