Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięk dobry". Dźwięki Mongolii i Indonezji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2022 11:35
"Podróże na wschód" to nowa stała wystawa Muzeum Azji i Pacyfiku, niezwykła podróż przez miasta Jedwabnego Szlaku, spacer pod arkadami bazaru, odwiedziny w jurcie mongolskich pasterzy i jawajskim pawilonie pendopo.
Indonezja. Lalka teatru wayang klitik - Książę Temenggung
Indonezja. Lalka teatru wayang klitik - Książę TemenggungFoto: muzeumazji.pl

Nowa wystawa w Muzeum Azji i Pacyfiku jest pełna wyjątkowych obiektów, jak stroje z krajów arabskich, malarstwo z epoki Kadżarów z Iranu, bogata kolekcja ubiorów, biżuterii i rękodzieła z Azji Centralnej, przedmioty związane z życiem i wyznaniami koczowniczych ludów Mongolii, czy kolekcje z indonezyjskich wysp: maski teatralne, lalki jawajki, tradycyjna broń biała.

Goście Polskiego Radia Dzieciom: Misheel Jargalsaikhan i Dawid Martin, którzy opowiedzą o Mongolii oraz Indonezji

Posłuchaj

58:55 Radio Dzieciom 2022_07_03-10-00-32_DD.mp3 03.07.2022 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 3.07.2022

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Konie i ludzie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2022 11:35
Nasz gość - Marcelina - opowiada o swojej wielkiej pasji. O niezwykłych zwierzętach, które od bardzo dawna związane są z ludźmi. Bohaterami tej opowieści są konie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Tajemnice wody

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2022 11:35
Woda jest niezbędna dla każdego człowieka, nasz organizm składa się z niej w około 70%. Jest także wszędzie wokół nas, w powietrzu i w ziemi, jest warunkiem do życia na całej planecie!
rozwiń zwiń