Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięk dobry". 40 lat zespołu "Fasolki"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 13:35
Zbliża się 40-lecie zespołu Fasolki - to będzie duża, wielopokoleniowa impreza. Na scenie wystąpią też dorośli, którzy 40 lat temu śpiewali w Fasolkach, m.in. Joanna Jabłczyńska.W audycji relacja z próby, zaś o historii zespołu opowiedzą Ewa Chotomska (córka Wandy Chotomskiej i współzałożycielka zespołu, "Ciotka Klotka" i Andrzej Marek Grabowski (Profesor Ciekawski) i Krzysztof Marzec (kompozytor i Pan TikTak).
Fasolki na Fest Festival 2022
"Fasolki" na Fest Festival 2022Foto: fb.com/FasolkiZespol

"Fasolki" to wokalno-taneczny zespół dziecięcy założony w 1983 roku przez twórców telewizyjnych programów dla dzieci - Ewę Chotomską i Andrzeja Marka Grabowskiego oraz kompozytora Krzysztofa Marca.

Wraz ze swoimi "rodzicami" występowały w programie Tik-Tak gdzie śpiewały pisane przez nich piosenki, które ciągle są nucone przez kolejne pokolenia ("Myj zęby", "Mydło lubi zabawę", "Witaminki", "Każdy ma jakiegoś bzika", "Bursztynek" i wiele innych)

"Fasolki" brały także udział w takich programach jak Budzik, Ciuchcia, Fasola, Jedyneczka, koncertowały na wszystkich najważniejszych scenach w kraju, a także na Litwie, Łotwie, w Niemczech i w USA. Nagrały kilkanaście płyt. W koncertach z okazji jubileuszu 40-lecia zespołu zobaczymy na scenie obok obecnych uczestników, także absolwentów.

Jubileuszowy koncert "Fasolek" już 26 maja w warszawskim kinie Palladium!

Posłuchaj
59:46 Radio_Dzieciom 2023_04_30-10-00-21.mp3 30.04.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 30.04.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Obyczaje wielkanocne

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 13:35
W niektórych częściach Polski możemy spotkać się z różnicami pod względem zwyczajów, jakie towarzyszą obchodom Świąt Wielkanocnych. W niektórych regionach naszego kraju inaczej wygląda na przykład święcenie pokarmów; bywa też, że w ogóle nie przygotowuje się koszyczków ze święconką. Jakie jeszcze różnice występują między poszczególnymi zwyczajami?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Praca realizatora dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 13:35
Dzisiaj odwiedził nas Wojtek Kurek, jedenastolatek, którego pasją jest radio. W przyszłości chciałby być realizatorem i zajmować się dźwiękiem. Na czym polega ta praca?
rozwiń zwiń