Polskie Radio Dzieciom

"Dźwięk dobry". Fundacja Czerwone Noski - niosąc uśmiech dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2023 17:00
Czerwone Noski niosą uśmiech chorym dzieciom w szpitalach. Zastrzyki przy naszych klownach mniej bolą, a śmiech leczy najprzyjemniej z wszystkich lekarstw!
Fundacja działa w Polsce od 2012 r.
Fundacja działa w Polsce od 2012 r.Foto: Fundacja Czerwone Noski / Alicja Rzepa

Fundacja Czerwone Noski - Klown w Szpitalu zrzesza artystów różnej maści: muzyków, aktorów, pantomimistów, slapstickerów, którzy mają profesjonalne doświadczenie sceniczne i postanowili zostać klownami w szpitalu, to znaczy, że zdobyli podstawowe wiadomości medyczne, psychologiczne i społeczne po to, żeby dzieciom, ale także dorosłym - rodzicom i całemu personelowi medycznemu - przynieść to, czego w tym miejscu najbardziej potrzeba, czyli uśmiech.

Czerwone Noski przynoszą humor i śmiech osobom potrzebującym radości Czerwone Noski przynoszą humor i śmiech osobom potrzebującym radości

Gościem Polskiego Radia Dzieciom była Monika Dąbrowska-Jarosz

Posłuchaj

59:52 Radio Dzieciom 2023_06_25-10-00-04.mp3 25.06.2023 (Polskie Radio Dzieciom / Dźwięk dobry)

Na dźwiękołapanie zaprasza Agnieszka Ciecierska

Data emisji: 25.06.2023

Godzina emisji: 10:00

Audycja "Dźwięk dobry" w każdą niedzielę o godz. 10:00

-

Zabawa dźwiękami W czasie tych godzinnych spotkań, zabieramy słuchaczy w podróż do świata dźwięków. Tych składających się na muzykę, ale i tych codziennych, jak dźwięki domu, miasta, czy przyrody. Uwrażliwiamy na słuchanie tego, co dookoła, namawiamy do zabawy dźwiękami. Zapraszają Agnieszka Ciecierska, Agnieszka Kunikowska.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom zaprasza również do korzystania z bogatej oferty podcastowej anteny, w której dostępne są cieszące się dużym zainteresowaniem propozycje dla najmłodszych: "Bajki opowiadane przez dzieci" oraz "Opowieści ludów świata", jak również podcasty podróżnicze czy poradnikowe dla rodziców w tym podcasty przygotowane przez Idę Nowakowską

W ofercie cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom dostępne są także podcasty przygotowane z myślą o dzieciach. Wśród nich "Bajki opowiadana przez dzieci", "Bajania Kulfona i Moniki. Dla dzieci" oraz "Opowieści ludów świata". Zapraszamy na podcasty.polskieradio.pl.


Wszystkie podcasty Polskiego Radia Dzieciom są dostępne na stronie podcasty.polskieradio.pl

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dźwięk dobry". Praca realizatora dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2023 13:35
Dzisiaj odwiedził nas Wojtek Kurek, jedenastolatek, którego pasją jest radio. W przyszłości chciałby być realizatorem i zajmować się dźwiękiem. Na czym polega ta praca?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dźwięk dobry". 40 lat zespołu "Fasolki"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2023 13:35
Zbliża się 40-lecie zespołu Fasolki - to będzie duża, wielopokoleniowa impreza. Na scenie wystąpią też dorośli, którzy 40 lat temu śpiewali w Fasolkach, m.in. Joanna Jabłczyńska.W audycji relacja z próby, zaś o historii zespołu opowiedzą Ewa Chotomska (córka Wandy Chotomskiej i współzałożycielka zespołu, "Ciotka Klotka" i Andrzej Marek Grabowski (Profesor Ciekawski) i Krzysztof Marzec (kompozytor i Pan TikTak).
rozwiń zwiń