X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Podróż do czasów Janusza Korczaka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:15
3,2,1,0 Start! Nasz wehikuł czasu znów wystartował by odbyć kolejną wakacyjną podróż. Tym razem celem podróży jest Polska ponieważ 22 lipca 1878 roku urodził się Janusz Korczak dlatego w tej audycji przybliżamy sylwetkę tej niezwykłej i wybitnej postaci. Gościem w audycji "Dawno, dawno temu był Marek Michalak - przewodniczący międzynarodowego stowarzyszenia im. Janusza Korczaka. 
Janusz Korczak
Janusz KorczakFoto: NAC/Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny - Archiwum Ilustracji//1-K-1560a

- Janusz Korczak jest bardzo ważną osobą w naszej polskiej rzeczywistości, ale to jest jedna z najważniejszych osób na świecie. to jeden z autorytetów wymienianych jako najważniejsze autorytety XX wieku - powiedział gość Polskiego Radia Dzieciom dodając, że to postać, która nadal ludzie próbują odkrywać. on tak dużo napisał, i tak wiele przesłań zostawił i tak dużo odkrył w dziecku i w dzieciństwie i w tym wszystkim, co jest związane z młodymi ludźmi, że dzisiaj naukowcy, pedagodzy, kiedy analizują jego przekazy, w różnych tekstach, to ciągle otwierają szeroko oczy jakby on żył dzisiaj i dopiero wskazał na tę dziecięca rzeczywistość, na ich problemy i sprawy z nimi związane - dodał Marek Michalak, gość audycji "Dawno, dawno temu".

Więcej w załączonej audycji. 

Posłuchaj
59:13 24.07. DAwno, dawno.mp3 Dawno, dano temu (Polskie Radio Dzieciom_24.07.2021.

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 24.07.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Walezjusze

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2021 16:45
Walezjusze to dynastia królów francuskich panująca w latach 1328-1589. To za ich panowania rozpoczęła się "wojna stuletnia", która  naprawdę trwała lat 116 i była całą serią konfliktów zbrojnych toczonych z przerwami pomiędzy królestwami Anglii i Francji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aztekowie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2021 16:45
Aztekowie w XIII w. zasiedlił Dolinę Meksyku i stworzył cywilizację przedkolumbijskiej, zwanej aztecką. W 1325 r. władca Azteków Tenoch założył stolicę państwa – Tenochtitlán.
rozwiń zwiń