X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". 10 edycja akcji "Darmowy Listopad w Rezydencjach Królewskich"

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2021 16:45
Już po raz dziesiąty Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zwiedzania rezydencji królewskich w ramach akcji "Darmowy listopad". Rezydencje królewskie przygotowały darmowe bilety na wystawy stałe i czasowe oraz specjalne wydarzenia - spotkania, wykłady, konferencje, warsztaty i oprowadzania.
Plakat akcji Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2021
Plakat akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2021"Foto: gov.pl/web/kultura/rezydencje

W tym roku w akcji "Darmowy listopad w rezydencjach królewskich 2021" po raz pierwszy bierze udział aż osiem rezydencji królewskich, do których zapraszają muzea:

1. Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

2. Zamek Królewski na Wawelu- Państwowe Zbiory Sztuki

3. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

4. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

5. Muzeum Zamkowe w Malborku

6. Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce

7. Muzeum Okręgowe w Sandomierzu

8. Muzeum Narodowe w Poznaniu (oddział - Muzeum Sztuk Użytkowych)

W audycji gościli przedstawiciele placówek biorących udział w akcji. 

Posłuchaj
59:16 Dzieci_AAC 2021_11_20-15-00-13_DDT.mp3 20.11.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 20.11.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

PRD to radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Zobacz także

Czytaj także

Zakończył się czas na wysyłanie prac konkursowych

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 09:00
Polskie Radio Dzieciom ogłosiło (8.11.), czwartą edycję rodzinnego konkursu literacko - plastycznego na najpiękniejsze świąteczne wspomnienia. Opowiadania, listy, kartki z pamiętnika, wiersze oraz komiksy ocenią popularni autorzy książek dla dzieci i młodzieży: Justyna Bednarek i Grzegorz Kasdepke, ceniony twórca literatury dla dzieci, rysownik i autor komiksów Tomasz Samojlik oraz dziennikarka PR Dzieciom Martyna Chuderska. Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Gra "Tajna misja" i Enigma

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 16:45
Gry edukacyjne, a w nich tajemnicze zadania, zaszyfrowane wiadomości, łamigłówki logiczne, oraz wyjątkowa wystawa z oryginalnym egzemplarzem polskiej repliki Enigmy, premiery filmów i podcastów – to atrakcje przygotowane przez Muzeum Historii Polski w ramach "Przystanku Niepodległość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Wystawa "Enigma. Zagadka rozwiązana"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2021 16:45
Złamanie kodu Enigmy było jednym z największych osiągnięć polskich kryptologów i polskiego wywiadu, które walnie przyczyniło się do pokonania Niemiec w czasie II wojny światowej.
rozwiń zwiń