Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Artyści powiązani z Zamkiem Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2023 16:35
Zamek Królewski w Warszawie to miejsce, z którym związanych było i jest wielu artystów. Jakie dzieła można odnaleźć, spacerując po Zamku? Których artystów koniecznie należy wymienić, kiedy przyglądamy się temu zabytkowi z perspektywy historyka sztuki? 
Canaletto - Zamek Krolewski od strony Wisly
Canaletto - Zamek Krolewski od strony WislyFoto: Marek Skorupski / Forum

Zamek Królewski w Warszawie był powiązany z wieloma artystami. Wśród nich znajdują się takie postacie jak Jan Matejko, który stworzył monumentalne dzieło "Bitwę pod Grunwaldem", oraz Canaletto, który namalował serię obrazów przedstawiających panoramę Warszawy. Zamek był również miejscem działalności architekta Jakuba Fontany, który zaprojektował barokową fasadę. 


Gość Polskiego Radia Dzieciom: Agnieszka Lichacz Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie

Posłuchaj
59:20 2023_07_15 15_00_05_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 15 lipca godz. 15:00

Audycja jest częścią cyklu "Wakacyjny spacer po Zamku Królewskim w Warszawie z historią w tle"

Posłuchaj wszystkich odcinków cyklu:

* * *

Audycję przygotowała i prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 15.07.2023

"Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Losy Zamku Królewskiego podczas najgłośniejszych wydarzeń historycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2023 16:35
Historia Zamku Królewskiego w Warszawie sięga czasów średniowiecza. Od tego czasu miały miejsce wydarzenia, które odcisnęły piętno na Polsce i Polakach. Co się wówczas działo z Zamkiem Królewskim w Warszawie? Jaki miało na niego wpływ? O tych i wielu innych kwestiach związanych z tematem porozmawiamy podczas audycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Władcy Polski w Zamku Królewskim w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2023 16:35
Podczas kolejnej odsłony naszego cyklu "Wakacyjny spacer po Zamku Królewskim w Warszawie z historią w tle" poznajemy władców, dzięki którym Zamek Królewski w Warszawie nazywany jest Królewskim. Przyglądamy się również dynastiom, które związane są z Zamkiem.
rozwiń zwiń