Polskie Radio Dzieciom

"Dawno, dawno temu". Losy Zamku Królewskiego podczas najgłośniejszych wydarzeń historycznych

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2023 16:35
Historia Zamku Królewskiego w Warszawie sięga czasów średniowiecza. Od tego czasu miały miejsce wydarzenia, które odcisnęły piętno na Polsce i Polakach. Co się wówczas działo z Zamkiem Królewskim w Warszawie? Jaki miało na niego wpływ? O tych i wielu innych kwestiach związanych z tematem porozmawiamy podczas audycji.
Zamek Królewski
Zamek KrólewskiFoto: TTstudio/shutterstock

Potop szwedzki, powstania, II Wojna Światowa - jakie były losy Zamku Królewskiego podczas najgłośniejszych wydarzeń historycznych?

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Sławomir Szczocki Działu Edukacji Zamku Królewskiego w Warszawie

Posłuchaj
59:12 2023_07_01 15_00_04_RadioDzieciom_Dawno_dawno_temu.mp3 Dawno, dawno temu 1 lipca godz. 15:00

Audycja jest częścią cyklu "Wakacyjny spacer po Zamku Królewskim w Warszawie z historią w tle"

* * *

Audycję przygotowała i prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 01.07.2023

"Dawno, dawno temu" w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom to całodobowe radio dla dzieci i rodziców. Każdego tygodnia stacja emituje ponad 130 premierowych audycji w tym m.in. audycje edukacyjne, podróżnicze, kulturalne i rozrywkowe oraz bajki, słuchowiska i podcasty. W audycjach usłyszeć można znane i lubiane piosenki dla dzieci. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom za pośrednictwem mediów społecznościowych angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy w licznych konkursach i zagadkach udostępnianych w formie kolorowych grafik.

Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ stacja nie emituje żadnych reklam! 

Więcej aktywności stacji można znaleźć na profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych

Polskie Radio Dzieciom - nadajemy na dziecięcej fali! 


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Archiwum Główne Akt Dawnych

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2023 14:00
Dekrety, akty, ważne postanowienia, które są świadectwem przeszłości państwa polskiego, są niezwykle cenne. Przechowuje się je z troską, także po to, by kolejna pokolenia mogły mieć dostęp do dokumentów, na których ślad odcisnęły najważniejsze momenty naszej historii. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Aleksander Fredro - twórca polskiej komedii

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2023 14:00
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 Rokiem Aleksandra Fredry. "W roku 2023 przypada 230. rocznica urodzin Aleksandra Fredry, najwybitniejszego polskiego komediopisarza, a także pamiętnikarza, poety oraz żołnierza kampanii napoleońskich" wskazano w uchwale.
rozwiń zwiń