Polskie Radio Dzieciom

Krzysztof Kolumb

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 16:45
Krzysztof Kolumb wierzył, że kula ziemska jest okrągła a nie płaska jak wydawało się większości ówczesnych uczonych. Wierzył również, że możliwe jest dopłyniecie z Europy do Indii, przemierzając kulę ziemską, drogą wodną.
Domniemany portret Krzysztofa Kolumba pędzla Sebastiano del Piombo
Domniemany portret Krzysztofa Kolumba pędzla Sebastiano del PiomboFoto: shutterstock.com

12 października 1492 Krzysztof Kolumb na czele wyprawy, która płynęła na trzech statkach: "Santa María", "Niña" i "Pinta" dotarł do Indii Zachodnich u wybrzeży Ameryki – kontynentu nieznanego w ówczesnej Europie. 


Posłuchaj
59:59 Dzieci_AAC 2020_06_27-15-00-57_DDT_.mp3 27.06.2020 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

 

Gość Polskiego Radia Dzieciom: Ewa Mierzejewska - redaktorka radiowej Czwórki, amerykanistka, autorka podcastu o Ameryce.

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 27.06.2020

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!Zobacz także
Czytaj także

Historia monet i banknotów

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2020 16:45
W Zamkowej Akademii Młodego Eksploratora dowiemy się jak dawniej płacono, kiedy i dlaczego wymyślono banknoty oraz zastanowimy się.. czy pieniądze śmierdzą.
rozwiń zwiń