Polskie Radio Dzieciom

Z wizytą w Muzeum Ewolucji w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 16:45
Świętujemy Dzień Dinozaura w Polskim Radiu Dzieciom, i z tej okazji wybraliśmy się do Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk, dowiedzieć się nieco więcej o dinozaurach, niezwykłych zwierzętach, które kiedyś zamieszkiwały Ziemię. 
mat. Ilustracyjne
mat. IlustracyjneFoto: shutterstock.com

Muzeum Ewolucji Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk poświęcone ewolucji i paleontologii, znajduje się w Pałacu Młodzieży w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czym jest ewolucja? i paleontologia? I co to ma wspólnego z dinozaurami, których dzień obchodziliśmy? Posłuchajcie!

Gość Polskiego Radia Dzieciom: dr hab. Tomasz Sulej (Polska Akademia Nauk)

Posłuchaj
63:35 [DAB]Dzieciom (PCM) 27 luty 2021 15_00_01_DDT_.mp3 27.02.2021 (Polskie Radio Dzieciom / Dawno, dawno temu)

Audycję prowadziła Marta Powałowska.

Data emisji: 27.02.2021

”Dawno, dawno temu” w Polskim Radiu Dzieciom, w każdą sobotę o 15.00.

***

Polskie Radio Dzieciom - całodobowa stacja radiowa dla dzieci i ich rodziców. Co tydzień Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji dla dzieci i rodziców, w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe.

Codziennie od 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci, wieczorem zaś audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

Więcej aktywności stacji można znaleźć w profilu Polskiego Radia Dzieciom w mediach społecznościowych.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. Poprzez audycje pełne dźwięków program ten wpływa na rozwój wyobraźni i buduje w dziecku kreatywność.

Audycje wspomagają proces edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Stacja Polskie Radio Dzieciom to bezpieczna przestrzeń medialna, która nie nadaje reklam!


Zobacz także
Czytaj także

"Dawno, dawno temu". Ferie po królewsku

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 16:45
Po raz pierwszy siedem Rezydencji Królewskich zaprezentuje wspólne przedsięwzięcie dla dzieci i młodzieży na przerwę zimową – "Ferie po królewsku online w siedmiu rezydencjach królewskich".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Projekt "Historia dla dzieci"

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 16:45
"Historia dla dzieci" to seria 19 słuchowisk radiowych zrealizowanych w formie teatru radiowego z autorskimi tekstami, piękną muzyką i bogatą oprawą dźwiękową.
rozwiń zwiń