X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Kto kogo?

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 07:00
Przeciąganie liny, to nie tylko rozrywka, ale i sport i choć może to brzmieć zabawnie, w przeszłości, było nawet dyscypliną lekkoatletyczną. Może, znów będzie?
Audio
  • 14.02.2016 Kto kogo? (Rodzinny WF/Polskie Radio Dzieciom)
Foto: pixabay.comdomena publiczna
Foto: pixabay.com/domena publiczna

Już starożytni mieszkańcy Egiptu, Japonii, Hawajów, Korei oraz innych państw, urozmaicali sobie czas wolny konkurując ze sobą w przeciąganiu liny. I chociaż, nie zawsze była to lina, a zasady jej przeciągania też bywały różne, to zabawa przetrwała do dziś.

Walka odbywa się między dwoma ośmioosobowymi drużynami. Każda stara się, aby przeciągnąć linę na swoją stronę. Wymaga to znakomitego zgrania wszystkich zawodników, bądź zawodniczek oraz dopracowania niełatwej, wbrew pozorom techniki.

To bardzo emocjonujący, szybki i dynamiczny pojedynek, dlatego też zarówno sportowcy, trenujący tę dyscyplinę, jak i ich kibice, chcą włączenia przeciągania liny, do konkurencji lekkoatletycznych. Jak do tej pory, wszyscy mogą jedynie uczestniczyć w Drużynowych Mistrzostwach Polski w nadmorskim Pobierowie, gdzie ku uciesze turystów, reprezentanci miejscowych lokali gastronomicznych i pensjonatów, siłują się z liną, a dla zwiększenia atrakcji, robią to nocą i w dodatku na skrzyżowaniu głównych ulic!

Jak to w każdej dyscyplinie bywa, również w tym wypadku, są ustanowione reguły gry, podział na kategorie oraz Związek, który zrzesza w sobie miłośników i zawodników. Jakie zadania ma PZPL czyli Polski Związek Przeciągania Liny i jak można zostać jego członkiem? Jakie sukcesy mają na koncie jego reprezentanci, a przede wszystkim, jak wygląda ich trening? Opowiedzą nam o tym, zaproszeni goście z PZPL.

W najbliższym Rodzinnym W-F czeka nas rozrywka na olimpijskim poziomie. Być może Słuchacze również zechcą zmierzyć swoje siły, podczas wspólnego przeciągania liny? Jedno jest pewne: wystarczy kawałek sznurka, a śmiechu, co niemiara!

Bawimy się zdrowo na sportowo! „Rodzinny W-F” to źródło najciekawszych pomysłów na wspólną zabawę. Podczas audycji, Słuchacze mogą brać czynny udział w grach i zabawach przed odbiornikami. Dawka porannej gimnastyki i zabawy ruchowe, ćwiczą u naszych Słuchaczy sprawność, zręczność i szybkość. Zabawy związane z tematem danej audycji pomagają rozwijać wyobraźnię, ćwiczą pamięć i koncentrację. Najważniejsze jest jednak to, że „Rodzinny WF” pomaga fantastycznie spędzić czas z rodzicami. Prowadzi: Zbigniew Kozłowski.

Zapraszamy na „Rodzinny W-F” w niedzielę w godzinach 9:00 - 10:00, a szczególnie w niedzielę, 14 lutego.

Zobacz także