X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Jak rozpocząć uprawianie łucznictwa

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2019 09:00
Łucznictwo współcześnie jest uważane za sport polegający na strzelaniu z łuku do tarczy. Nie zawsze tak jednak było. Przez wiele wieków łucznictwo wykorzystywano podczas wojny albo w trakcie polowań. Dziś możemy uprawiać je, jako jedna z dyscyplin sportowych mozliwych Do trenowania przez okrągły rok. Od czego należy zacząć i na co zwrócić uwagę - o tym w audycji "Rodzinny w-f".
Audio
  • W jakim wieku dziecka można rozpocząć uprawianie łucznictwa? (Rodzinny w-f"/Polskie Radio Dzieciom
Łucznictwo od najmłodszych lat
Łucznictwo od najmłodszych latFoto: Pixabay

Strzelanie z łuku do celu wymaga wiele precyzji i skupienia. Równie precyzyjne są też zasady łucznictwa. Gdzie można nauczyć się łucznictwa i co należy wiedzieć, aby ten sport był bezpieczny? O tym Zbyszek Kozłowski w rozmowie z Pawłem Solińskim z Klubu sportowego "Drukarz" - sekcja łucznicza Warszawa.

Zapraszamy do wysłuchania załączonej audycji.

Audycja: Rodzinny w-f
Prowadzi:  Zbyszek Kozłowski
Gość: Paweł Soliński, Klub sportowy "Drukarz"
Data emisji: 24.08.2019
Godzina: 10.00

Polskie Radio Dzieciom, to przestrzeń wszystkich: dzieci i dorosłych. Tych, dla których świat stoi otworem, ale kryje w sobie wiele tajemnic i tych którzy weszli w niego już dawno, ale wciąż jest dla nich zagadką. Zapraszamy do słuchania audycji zarówno maluchy, jak i przedszkolaki, uczniów, studentów i oczywiście rodziców.

ramówce tej całodobowej stacji radiowej znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci oraz  pasmo wieczorne kierowane do osób dorosłych - kompendium wiedzy w zakresie wychowania, kultury i sztuki.

Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom starają się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś interesującego i wartościowego dla najmłodszych.

Stacja emituje program 7 dni w tygodniu przez 24 godziny. Od 7.00 prezentowane jest pasmo dla dzieci, a od 21.00 dla dorosłych, w którym znajdują się między innymi audycje poradnikowe z udziałem uznanych ekspertów.

Duży nacisk stawiany jest na realizowanie misji edukacyjnej i przestrzegania poprawności językowej. 
Staramy się ukazywać rodzicom różne rozwiązania, porady dotyczące wychowywania dzieci i pomagać w poszukiwaniu odpowiednich rozwiązań. Poprzez audycje pełne dźwięków rozwijamy wyobraźnię i budujemy w dziecku kreatywność. Programy pomagają w edukacji dzieci, odnosząc się bezpośrednio, ale również pośrednio do programu nauczania, rozszerzając zakres zdobywanej wiedzy.

Polskie Radio Dzieciom dba o kulturę przekazu i sposób bycia. Biorąc pod uwagę fakt, iż radio towarzyszy nam na każdym kroku (samochód/ przedszkole/ praca), jest to ogromny potencjał do kształtowania postaw i przekazywania wartości, które są bezcenne, zwłaszcza dla dzieci.

Polskie Radio Dzieciom ma swoją stronę internetową www.polskieradiodzieciom.pl, profil na Facebooku https://www.facebook.com/radiodzieciom/ oraz konto na Instagramie.
Tam można znaleźć więcej informacji o aktywnościach antenowych i poza antenowych.


jo

 


Zobacz więcej na temat: Rodzinny W-F
Zobacz także

Czytaj także

Wesołe sztafety rodzinne

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 23:00
Na miejsca, gotowi, start! W "Rodzinnym WF-ie" tym razem pomysły na sztafety dla rodzin, ale nie takie zwykłe, tylko wesołe, baaardzo wesołe :)
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sportowe walki rycerskie

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 15:00
Na czym polegają sportowe walki rycerskie? Jaki sprzęt jest potrzebny do uprawiania tego sportu i w którym roku życia dziecka warto rozpocząć treningi?
rozwiń zwiń