X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Samice wśród zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2020 15:25
Dzień kobiet był pretekstem do antenowych rozmów na temat wyjątkowych samic wśród zwierząt. Samice i samce różnią się od siebie zarówno wyglądem jak i zachowaniem i to w przyrodzie daje różnorodność. Niektóre cechy typowe dla samic danego gatunku mogą decydować o ich przywództwie w stadzie.  
Audio
  • Rozmowa z przedszkolakami o wyjątkowych samicach wśród zwierząt (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_08.03.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: www.pixabay.com

Najczęściej w świecie zwierząt to samiec jest przywódcą stada. Są jednak dość liczne wyjątki. Jest tak w m.in. w przypadku słoni, u których to właśnie słonica ma bardzo dobrą pamięć. Dzięki temu wie które miejsca są dla stada bezpieczne, gdzie znajduje się woda i w jakim kierunku powinna pokierować swoje stado, żeby przetrwać. W audycji pojawiły się również ciekawostki na temat cech ork i samic szympansów bonobo, które w stadzie są przywódcami. Zapraszamy do wysłuchania całości zapisu audycji.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 08.03.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych z udziałem uznanych ekspertów i wybitnych twórców.

jo

Zobacz więcej na temat: Zwierzyniec edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Wyjątkowe dzieci w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:00
Na terenie wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego aż roi się od zwierzęcych maluchów. Podczas spaceru po tym niezwykłym zoo, poznamy historię najmłodszych z najmłodszych gatunków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy pingwiny to ryby ssaki czy ptaki?

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2020 12:15
Co wiemy o pingwinach? Na pewno sporo, bo każdy z was coś musiał o nich słyszeć. Ale czy wiecie na przykład, że jak się już odzywają to mówią "pik -pok"?
rozwiń zwiń