Polskie Radio Dzieciom

Troskliwe mamy w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 12:15
W "Zwierzyńcu" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, opowiedzieliśmy o wyjątkowych mamach w świecie zwierząt. Należą do nich słonie, pielęgnice, nietoperze, ośmiornice i wiele innych. Jak troszczą się o swoje potomstwo?
Audio
  • Jak zwierzęce mamy pielęgnują potomstwo? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_24.05.2020.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Tambako the Jaguar / photo on flickr

W audycji oprócz rozmów o zwierzęcych mamach nie zabrakło także dobrej zabawy w zgadywanie. Zapraszamy do wysłuchania audycji i wspólnej zabawy z zwierzęce kalambury. 

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 24.05.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.

jo

Zobacz więcej na temat: edukacja przyrodnicza Zwierzyniec
Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec". Owady, które zapylają kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 23:23
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyglądaliśmy się w naszym ogrodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co robią ptaki, które przyleciały na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 21:15
Wiosna to czas największej aktywności ptaków. Skowronki, czajki czy żurawie przylatują już z dalekich krajów. W maju przylatują do Polski jerzyki i zostaną tu do sierpnia. Jak zdobywają pokarm i gdzie chowają się w wietrzne dni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Które zwierzęta budzą się z zimowego snu?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2020 08:00
Kontynuujemy naszą podróż po krainie zwierząt, które budzą się z zimowego snu. Ostatnio przemierzaliśmy podniebną krainę, aby przyjrzeć się ptakom, które stają aktywne, gdy wiosna rozpoczyna swoje panowanie. Natomiast tym razem przyjrzymy się ssakom, które dosłownie budzą się z zimowego snu. Będą to niedźwiedzie brunatne, borsuki i jeże.. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń