Polskie Radio Dzieciom

Leniwe spacery dla poznania przyrody

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:49
15 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Leniwych Spacerów. Warto się na taki spacer wybrać, bez telefonu i spacerować niespiesznie by móc uważnie przyjrzeć się otaczającemu światu. Takie piesze wędrówki na łonie natury mogą mieć dobry wpływ na nasze samopoczucie i są dobrą okazją do obserwacji przyrody.

Bohaterowie audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom czyli Pascal i Milą wybrali się na taki spacer zabierając ze sobą psa Kukiego, łopatkę do kopania i lornetkę. Co udało im się odkryć i jakie przygody ich spotkały. odkryją na spacerze i jakie będą mieć przygody? Gdzie Mila wykopała dołek? Kogo zobaczyła na drzewie?
Słuchając audycji usłyszeć można m.in. opowieść pięcioletniej Mili, jak to się stało,że Pani Gubikowa w domowym przedszkolu ma całe akwarium dzieci. Małe dzieci rybie mają wspaniałą zabawę z akwariowym filtrem. Prąd wody porywa je na drugą stronę akwarium! Pascal opowiedział też o tym, kto zamieszkał w jego bucie i skrzeczy. W audycji nie zabraknie też rozmów o starym cisie. 

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 7.06.2020

Godzina emisji: 12:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 12.00 - 13.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.

jo


Zobacz więcej na temat: Zwierzyniec edukacja przyrodnicza
Zobacz także
Czytaj także

"Zwierzyniec". Owady, które zapylają kwiaty

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 23:23
Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia, kiedy wszystko zaczyna spływać tysiącami barw. Wiosna to czas kiedy miliony owadów zapylających wyrusza na wiosenny festiwal. I my takim właśnie owadom przyglądaliśmy się w naszym ogrodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Troskliwe mamy w świecie zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 12:15
W "Zwierzyńcu" na antenie Polskiego Radia Dzieciom, opowiedzieliśmy o wyjątkowych mamach w świecie zwierząt. Należą do nich słonie, pielęgnice, nietoperze, ośmiornice i wiele innych. Jak troszczą się o swoje potomstwo?
rozwiń zwiń