X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Co robią jeże o tej porze roku?

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2020 12:15
Jeże towarzyszą nam w bajkach i książkach. Te niezbyt duże kolczaste, owadożerne ssaki mieszkają niedaleko ludzkich domów i pomagają w zwalczaniu szkodników. Są też jednymi z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Tamara83/Shutterstock.com

Posłuchaj
50:17 Dzieci_AAC 2020_11_08-12-59-15.mp3 Co robią jeże o tej porze roku? (Zwierzyniec/Polskie Radio Dzieciom)_8.11.2020.

 
Jeże można spotkać podczas wieczornego letniego spaceru. Są jednak gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony mogą wyginąć.  Dlatego Pascal i Bella, żeby godnie uczcić dzień jeża, przygotowali audycję o tym zwierzaku.
Ponieważ w ich ogródku mieszka czasem pewien jeż, nasi bohaterowie opowiedzieli jak wygląda ich jeżowe ogrodowe królestwo. Posłuchajcie tej opowieści razem z nami.

Audycja: Zwierzyniec
Rozmawiał: Pascal Kaczorowski
Data emisji: 8.11.2020.
Godzina emisji: 13:00
Audycja "Zwierzyniec" w każdą niedzielę w godz. 13.00 - 14.00.

Polskie Radio Dzieciom jest cyfrową oraz internetową, całodobową stacją radiową dla dzieci i ich rodziców. 
Cotygodniowo Polskie Radio Dzieciom nadaje ponad 130 premierowych audycji w tym bajki, audycje kulturalne, edukacyjne, podróżnicze i rozrywkowe. Od godziny 7.00 do 21.00 usłyszeć można audycje dla dzieci,  wieczorami audycje poradnicze, audycje publicystyczne i muzyczne dla dorosłych.


jo

Zobacz więcej na temat: Zwierzyniec edukacja przyrodnicza
Zobacz także

Czytaj także

Największe leśne śpiochy

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 08:00
Wiewiórki wiodą samotne życie mieszkając w dziuplach lub w gniazdach ptaków. Czasem same budują gniazda w koronach drzew, w rozwidleniu gałęzi. Są aktywne w dzień i nie zapadają w sen zimowy. Czy lubią długo pospać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leniwe spacery dla poznania przyrody

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:49
15 czerwca obchodzony jest w Polsce Dzień Leniwych Spacerów. Warto się na taki spacer wybrać, bez telefonu i spacerować niespiesznie by móc uważnie przyjrzeć się otaczającemu światu. Takie piesze wędrówki na łonie natury mogą mieć dobry wpływ na nasze samopoczucie i są dobrą okazją do obserwacji przyrody.
rozwiń zwiń