X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

Książka dla dziewczynek i o dziewczynkach

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 16:00
"Była sobie dziewczynka" to książka ukazująca losy małych bohaterek, żyjących na przestrzeni wieków, zaczynając od czasów prehistorycznych, a kończąc na czasach współczesnych. Przedstawiono w niej trudne tematy podając je w formie, lekkich w odbiorze, baśni i przypowieści.
Audio
  • Rozmowa o książce "Była sobie dziewczynka" z autorem Piotrem Dobrym i Elżbietą Grabarczyk, psycholog
  • Druga część rozmowy o książce "Była sobie dziewczynka" z autorem Piotrem Dobrym i Elżbietą Grabarczyk, psycholog
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Unuchko Veronika/Shutterstock.com

Co robiły dziewczynki w dawnych czasach, w co się bawiły w starożytnej Grecji, jak upływało im dzieciństwo w epoce wiktoriańskiej oraz dlaczego w dawnych Chinach nie mogły jeść posiłków z obojgiem rodziców? To pytania, na które odpowiedzi znaleźć można poznając poszczególne losy małych bohaterek. Przedstawiono je szkicując sceny z życia młodych przedstawicielek różnych kultur. - Nie podano w nich dat, ani suchych faktów, lecz przedstawiono w formie przypowieści do poduszki - powiedział Piotr Dobry, autor książki, gość "Strefy rodzica".


Okładka książki "Była sobie dziewczynka"
okładka do Była sobie.jpg
Autor ilustracji Łukasz Majewski

- Forma baśniowa jest konwencją, która nawet niezwykle trudne i dramatyczne treści jest w stanie podać w sposób akceptowalny dla emocjonalności dziecka. Jest to dobrze trafiony sposób przedstawiania trudnych tematów – powiedziała Elżbieta Grabarczyk, psycholog, gość audycji.

Książka "Była sobie dziewczynka"jest bajką i baśnią dla dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym, czyli w bardzo ważnym okresie życia, kiedy kształtują się postawy, rozwija się wrażliwość i zaczyna się okres dojrzewania.

Autor otwiera przed młodymi czytelniczkami długą listę ograniczeń, jakie od zawsze czyhały na młode przedstawicielki płci pięknej. Zamysłem przy pisaniu tej książki było pokazanie młodym czytelniczkom, że one same mogą decydować o swoim losie.

Patronat medialny nad książką "Była sobie dziewczynka" objęło m.in. Polskie Radio Dzieciom.

jo

Zobacz także