X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio Dzieciom

"Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu"

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2018 08:31
Audio
  • Posłuchaj rozmowy z Agatą Widzowską autorką książki "Psierociniec. w Poszukiwaniu straconego węchu". w audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom 18.03.2018. Rozmawiał Paskal Kaczorowski
Rozkładówka książki Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu
Rozkładówka książki "Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu"Foto: Nika Jaworowska-Duchlińska

To historia psa o imieniu Budzeł, który pewnego razu traci węch. Wyrusza na poszukiwanie węchu, jednocześnie gubiąc drogę do domu. Po drodze spotykają go różne przygody, ale nigdzie nie może odnaleźć swojego węchu. Aż wreszcie trafia z powrotem do swojego domu i tam otulony kocykiem swojej pani w końcu czuje zapachy.
Proza połączona z wierszami. Autorka świetnie operuje obiema formami. Fantastycznie „czuje” i rozumie psi świat. Ten tytuł łączy się w pewnym momencie z jej poprzednią książką „Psierociniec”. Wątki z poprzedniej książki pojawiają się w tej nowej. Jednak nie jest to kontynuacja i można ją odczytać w oderwaniu od pierwszej książki.

Książkę można czytać jako luźną kontynuację pierwszej części „Psierocińca” lub też jako zupełnie osobne opowiadanie.

Posłuchaj rozmowy z Agatą Widzowską, autorką książki "Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu". W audycji "Zwierzyniec" w Polskim Radiu Dzieciom rozmawiał Paskal Kaczorowski. Zapraszamy!

"Psierociniec. W poszukiwaniu straconego węchu".
Agata Widzowska
Premiera: 14.03.2018
Wiek: 6-12 lat
Wydawnictwo Wilga


jo

Zobacz także