Polskie Radio Dzieciom

Książka charytatywna "Dzieci dzieciom"

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2018 13:20
Audio
  • W "Strefie rodzica" rozmowa o projekcie książki charytatywnej "Dzieci Dzieciom" oraz o czytaniu książek dzieciom. 22.03.2018.

Projekt książki charytatywnej dla dzieci "Dzieci dzieciom" ma na celu wydanie książki napisanej i zilustrowanej przez dzieci. Książka zostanie przekazana do szpitali dziecięcych, domów dziecka i bibliotek. Będzie także dostępna w sprzedaży aby dochodem wspierać akcje charytatywne wybrane z portalu Siepomaga.pl. Pieniądze na druk książki będą zbierane w maju i czerwcu poprzez portal crowdfundingowy.
Premiera przewidziana jest na wrzesień. 

W ramach I edycji powstała piękna książka "Gwiezdne marzenia", w której znalazło się 20 bajek i 10 wierszy. Książka ta została przekazana do szpitali, domów dziecka i rodzinnych domów dziecka.

Na bajki od młodych autorów w wieku 8-14 lat i zgłoszenia ilustratorów w wieku 5-18 lat czas był do 25 marca. Organizatorem projektu jest wydawnictwo Sofijka.

Szczegóły znajdują się na stronie www.sofijka.pl.  

Więcej o II edycji projektu książki charytatywnej  dzieci "Dzieci dzieciom", w audycji ”Strefa rodzica”. Gośćmi Joanny Ficińskiej były Monika Jędrzejewska-Wiergiles z wydawnictwa Sofijka, Anna Żaczek-Siwczuk, autorka wybranych ilustracji do książki „Gwiezdne marzenia” i Emilia Kowalska, recenzentka książek dla dzieci.

Audycja "Strefa rodzcia" była także okazją do rozmowy na temat czytania książek dzieciom w szerokim kontekście. Posłuchaj jak zarazic dziecko miłością do literatury, co jest dla dziecka ważne w książce która jest mu czytana i czego w książkach szuka. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

”Strefa rodzica” w Polskim Radiu Dzieciom od poniedziałku do piątku od 21.00 do 23.00.

jo

Zobacz także